Běloši v USA nebudou moct jezdit černými auty. Je to prý rasistické

28 Čvn 2020

K radikálnímu kroku se odhodlaly v USA, kde bude zakázáno bělochům vlastnit a využívat auta černé barvy. Prý to symbolizuje rasismus, otrokářství a nadřazenost bělochů nad černochy.

Rozhodnutí vláda oficiálně učinila na základě silného tlaku ze strany levicových aktivistů. Ti jsou toho názoru, že běloši si schválně kupují černá auta, protože si tím dokazují svoji nadřazenost nad černochy.

„Každý běloch, který vlastní černé auto, je ve skutečnosti rasista. Černá auta řízená bělochy symbolizují černošské otroky, které poslouchají svého bílého pána a dělají to, co se jím řekne. Něco takového nemá v moderní společnosti místo!“ stojí v prohlášení aktivistů.

Označení „černé auto“ bude navíc zakázáno, a nahradí jej název „afroamerický vůz“.

Zákazu se dočká i tzv. bílé zboží

Nejedná se ale o jediný zákaz, který v USA v blízké době vejde v platnost. Zákazu se dočká i tzv. bílé zboží, tedy lednice, trouby, pračky…

„Nevím, proč by se lednice, trouby a další spotřebiče měly nazývat jako „bílé zboží“. Je snad výsadou bělochů vlastnit pračku? Jsme pro úplný zákaz tohoto zboží, nebo alespoň zákazu tohoto rasistického názvu,“ dodávají při zapalování obchodu s lednicemi aktivisté.

Oba zákazy vejdou v platnost už 1. července.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.

2 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..