Zdeněk Ondráček odletěl do Běloruska mlátit demonstranty

11 Srp 2020

Tisíce Bělorusů kvůli podezření na zfalšování prezidentských voleb už několikátý den protestují. I přes snažení běloruské policie protesty stále neutichají, tudíž se znovuzvolený běloruský prezident Lukašenko rozhodl hledat pomoc jinde.

Lukašenko prý osobně oslovil bývalého mistra Československa v mlácení demonstrantů Zdeňka Ondráčka. Ten ani na vteřinu neváhal, sbalil obušek, a ještě dnes odletěl do Minsku, kde má zúročit svoje letité zkušenosti v mlácení neposlušných demonstrantů.

„Je mi ctí, že běloruské bezpečnostní složky v čele s prezidentem Lukašenkem oslovily právě mě. Je to už dlouho, co jsem naposledy mlátil lidi toužící po svobodě, ale věřím, že ze cviku jsem ještě nevyšel,“ píše Zdeněk Ondráček na svém Facebooku.

Počty demonstrantů po odletu Ondráčka ihned klesly

Jakmile se zpráva o odletu Zdeňka Ondráčka donesla do Minsku, počty demonstrantů v ulicích okamžitě klesly. Leč Bělorusové osobní zkušenost s obuškem poslance KSČM nemají, příběhy o jeho poctivém mlácení se k nim však donesly.

„Svoboda a demokracie mi rozhodně nestojí za to, abych dostal po hubě od Zdeňka Ondráčka. Končím a jdu domů,“ prohlásil jeden z demonstrantů v rozhovoru pro běloruskou státní televizi Belarus‘ 1.

Už jen pouhá zmínka o Ondráčkovi tak razantně omezila množství demonstrantů v ulicích. Na ty zbylé už bude platit jen obušek.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.

3 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..