Severokorejští vědci přeměnili led na vodu. „Konec nedostatku pitné vody,“ chlubí se Kim Čong-un

16 Dub 2017

KLDR po dlouhé řadě vojenských úspěchů konečně zabodovala i na poli vědeckém. Podle severokorejské státní televize se totiž vědcům z Lidové univerzity v Pchjongjang podařilo přeměnit led na vodu. Sám severokorejský vůdce Kim Čong-un to pokládá za revoluční objev, který ukončí veškeré starosti s nedostatkem pitné vody.

„Naši mistrní vědci vzali kus ledu a zahřáli jej v peci na 200 stupňů. Led se okamžitě začal měnit na vodu, tento proces pojmenovali naši vědci jako ‚proces tání‘,“ říká moderátorka nonstop zpravodajské relace.

„Svět momentálně tíží otázka nedostatku pitné vody. Troufám si říct, že jsme objevili způsob, jak tento problém vyřešit. V Antarktidě je ohromné množství ledu a díky našemu objevu jej teď bude lidstvo schopno přeměnit na vodu a zažehnat celosvětový nedostatek sladké vody. To je přece to, o co jde naší svobodné zemi nejvíc – o dobro lidstva,“ prohlásil Kim Čong-un v reakci na objev.

Severokorejský objev vzbudil úžas ve vědcích z celého třetího světa

„Byli jsme si vědomi toho, že led se dá změnit na vodu. Každou zimu můžeme pozorovat, jak v zemích mírného podnebného pásu vodní plochy zamrzají a na jaře zase rozmrzají. Nevěděli jsme ale, jak toho docílit kontrolovaně. Nenapadlo nás, že by to mohlo být změnou teplot, ale zatím to vypadá, že led skutečně taje díky tomu, že se okolní teplota vyhoupne nad bod mrazu,“ chválí severokorejské vědce uznávaná nigerská vědecká kapacita Ngungu Patalamapaparaungu.

KLDR momentálně plánuje, že se vzdá svého armádního programu a začne masivně měnit led z antarktických ledovců na vodu, tu poté chce dovážet do chudých afrických zemí, které zužuje nedostatek vody.

5 comments
  1. Mé ohromení dostoupilo vrcholu v závěru článku, protože jen jakoby mimochodem se zde uvádí další vědecký objev a to skutečnost, že nedostatek sladké vody zužuje africké země. Jeho nadbytek tak logicky zapřičiní roztažení těchto zemí a proto KLDR jistě získá rostoucí spojence.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..