“Vydané Tchajwance vám za rok vrátíme na výstavě lidských těl,” slibuje Čína

01 Čvc 2019

Je to zhruba dva týdny, co české soudy schválily vydání osmi zadržených Tchajwanců do Číny. Soudy se mimojiné rozhodly k tomuto kroku po té, co se Čína zaručila, že Tchajwance do roka vrátí zpět do Čech – ná výstavě lidských těl na Holešovicích.

Čína slíbila, že s Tchajwanci bude vedeno řádné soudní líčení, kde se rozhodně o jejich vině, či nevinně. Po jejich odsouzení pak budou navráceni zpět do České republiky.

“Spravedlnost a dodržování lidských práv jsou pro nás klíčové pilíře. Se všemi Tchajwanci bude veden svobodný a řádný soud, který bude dodržovat lidská práva a presumpci neviny. Jakmile pak bude všech 8 podvodníků odsouzeno a odmučeno, budou bolestně popraveni a poputují zpět do Prahy na výstavu lidských těl v Holešovicích,” stojí v prohlášení čínských policejních orgánů.

Česká justice ocenila poctivé jednání svých čínských protějšků

“Číňané s námi jednali poctivě a férově. Vysvětlili nám, že pokud jim Tchajwance nevydáme, budeme toho litovat a s jejich astronomickými investicemi v České republice bude konec. Navíc nám bylo přislíbeno, že po řádném soudu bude mrtvé Tchajwance čekat návrat zpět do Prahy,” zní z Ministerstva spravedlnosti.

Všech 8 Tchajwanců je obviněno z toho, že v roce 2017 vylákali z Číňanek žijících v Austrálii přes 60 milionů korun. Případný soud v Čínsklé lidové republice by měl mít na rozdíl od následného mučení a popravy rychlý a hladký průběh.

3 komentáře

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

RSS