Na Rudém náměstí dnes přistál nový ruský neviditelný bombardér, nikdo si ho nevšiml

28 Bře 2019

Ruská armáda má za sebou úspěšný test nového neviditelného bombardéru PU-TIN. Ten se v rámci testu maskování zcela nepozorovaně snesl z oblohy na Rudé náměstí, kde přistál. Nikdo z civilistů si 100 metrového kolosu nevšiml, proto neexistuje jediná fotografie či video. O úspěšném testu informovala až ruská armáda prostřednictvím televizního kanálu Rossia24.

„Test dopadl nad očekávání. Schválně jsme o testu informovali až s několika hodinovým zpožděním, abychom mohli sledovat internet a sociální sítě, zda se zde náhodou objeví fotografie či video dnešního testu zachycené kolemjdoucím. Nic se ale neobjevilo. Buď si už rusové na neočekávanou přítomnost vojenské techniky v ulicích už zvykli, nebo si ho prostě opravdu nikdo nevšiml. Věříme v možnost číslo dvě,“ stojí v tiskovém prohlášení ruské armády.

Po supertanku T-14 Armata, který ruská armáda oficiálně představila v roce 2015, a který od jeho představení už nikdo nikdy neviděl, tak jde o druhý ruský bojový stroj, který je pro lidské oko doslova neviditelný.

Fotografie zachycující bombardér PU-TIN na Rudém náměstí. Zde je jasně vidět, jak bombardér není vidět

Bombardér PU-TIN navhr sám Vladimir Putin

Nový ruský neviditelný bombardér navrhl samotný ruský prezident Vladimir Putin, který tomuto technologickému skvostu propůjčil i svoje jméno. PU-TIN využívá novou maskovací technologii Tynevidijšmě kterou vynalezl přímo Vladimir Putin. Tato technologie činí letoun neviditelný jak pro lidské oko, tak pro radary.

To, že ruský bombardér PU-TIN oproti svému americkému protějšku F-117 slovo neviditelný nepoužívá jen tak pro nic za nic a opravdu není vidět, je hlavním důvodem, proč ho zatím nikdo krom jeho konstruktérů a Vladimira Putina neviděl.

1 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..