Vláda plánuje všechny olympijské medaile z Tokia roztavit a prodat

01 Srp 2021

Čeští sportovci na Olympijských hrách v Tokiu zatím získali 8 medailí, čímž by mohli lehce ulevit krachujícímu českému státnímu rozpočtu. Tedy alespoň pokud projde návrh ministrině financí Aleny Schillerové, která chce vyhrané medaile po navrácení sportovců do České republiky roztavit a prodat.

Vzhledem k cenám materiálů použitých v medailích, by při aktuálním počtu medalí Česká republika na prodeji vydělala zhruba 100 tisíc korun. Pravda, nená to moc, ale vláda Andreje Babiše by díky tomu mohla před volbami dát každému důchodci jednorázový příspěvek 4 haléře. Počet medailí navíc možná stále poroste, a při troše štěstí by naši důchodci mohli získat až 10 haléřů. Nebo bychom mohli postavit nanometr nových dálnic. Nebo koupit dvě cihly na výstavbu nových škol a školek.

Podle Schillerové by čeští sportovci měli jako správní vlastenci svoje medaile obětovat pro dobro České republiky. Aby však naši olympionici měli nějakou památku na svoje úspěchy v Tokiu, získají od vlády alespoň diplom.

Takto nějak by měly zhruba vypadat diplomy pro české sportovce. Zde konkrétně pro Lukáše Krpálka. Disciplíny bude vláda muset ještě vypilovat.

Otázkou zůstává, jak je to s legalitou tohoto kroku. Může se vláda vůbec k něčemu takovému uchýlit? Jak vysvětluje Alena Schillerová, tak ano.

„Medaile jsou ve skutečnosti majetkem Českého olympijského výboru, nikoliv samotných sportovců. S výborem jsme již domluveni, takže roztavení a prodání medailí nic nebrání. Diplomy už jsou v tiskárně,“ píše Schillerová na svém Instagramu.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.