Našlo vozítko Curiosity na Marsu starou škodovku?

03 Čvc 2016

Americká NASA zveřejnila další snímek z Marsu, pořízený vozítkem Curiosity, který nasvědčuje existenci mimozemského života na rudé planetě. Fotografie zveřejněná 31. června 2016 zachycuje předmět, který nápadně připomíná starou škodovku.
Artefakt je pravděpodobně vyroben z kovu a trpí vysokou mírou koroze. Na boku je vidět nápis “Škoda”, což nasvědčuje teorii o tom, že se jedná o starou škodovku. NASA se však k fotografii staví skepticky a podle ní nejde o staré mimozemské vozidlo, nýbrž o kámen či skálu.

“Jak víme, člověk si snaží spojit neznámé tvary s tvary, které už zná. Jedná se jen o hru světla a stínů. Fotografie zachycuje pouze kámen či skálu, lidé v ní však vidí tvary, které odněkud znají, v tomto případě jde o starou Škodu 110,” stojí v prohlášení NASA.

Pokud by ale skutečně šlo o Škodu 110, znamenalo by to buď, že Československo kdysi tajně kolonizovalo Mars a kolonisté pro pohyb po planetě používali jedno z nejbytelnějších aut na světě. Nebo že na Marsu kdysi žila vyspělá civilizace na podobné úrovni, na jaké je ta naše, a ta si nechávala ze Země dovážet staré škodovky.

A co si o tom myslíte vy?
10 komentářů
 1. Podle specialistů z NASA jde o kámen či skálu a velkou úlohu zde hraje hra světla a stínů.
  Také tam tu škodovku stejně vidíte?
  Co myslíte?

  Já jsem to psal už před třema rokama,
  že ať je kuriozity Jakkoli moderní a vyspělá technologie Škoda přistávala na Marsu už v sedmdesátých letech…
  Všichni jste se mi smáli , tak tady to máte jako důkaz… hahaha 😀
  Každá škoda byla navíc vybavena funkcí samovolné změny laku, kdy během několika let se lakování všech barevných provedení automaticky přeměnilo do maskovací Marsovské zrzavočervené 😀 😉
  Podle toho že karoserie vozu na fotografiji není ještě zcela v maskovacím rezavém provedení usuzuji, že se bohužel musí v tomto případě jednat o fotomontáž!!!
  😀 😀 😀

  1. Ale houby fotomontáž. Tohle jen dokazuje, že lety škodovek na mars nebyly ukončeny – tahle je tam jen krátce, takže se ještě nestihla zamaskovat.

 2. Tady NASA mlží a je to konspirace jako hrom. Nechtějí přiznat, že právě tato Škoda 110 rover Curiosity na Mars dovezla…

 3. Já se omlouvám, to jsem se tehdá strašně vožral asi roku 1983. Už vím, kde jsem skončil.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..