Vláda má plán, jak vyřešit krizi v Karviné. Město i přilehlé části daruje Polsku

05 Čvc 2020

Radikální, avšak účinný plán. Tak nějak by se dal shrnout plán vlády Andreje Babiše na vyřešení současné koronavirové krize v Karviné.

Jak oznámila vláda na dnešní mimořádné tiskové konferenci, řešení krize zcela koresponduje s mozkovou kapacitou a schopnostmi současné vlády – je naprosto prosté. Vláda jednoduše plánuje celý okres Karviná darovat vedlejšímu Polsku.

„Je to podle nás nejlepší řešení. Karviná naší zemi nepřináší nic hodnotného. OKD krachuje, koronavirus tam řádí víc než kdekoliv jinde, a navíc tamní jazyk a mluva mají více společného s polštinou než češtinou (to má i mluva Andreje Babiše, tak bychom ho Polsku mohli darovat též, pozn. redakce). I místní budou určitě rádi,“ stojí v prohlášení vlády.

Návrh vlády už podpořil i premiér Babiš, který rozhodnutí okomentoval ve svojí videosérii Čau lidi.

„Čau lidi, dnes jsem dlouho přemýšlel, jak vyřešit krizi v Karviné. Když jsem se po obědě konečně dostal k mapě, abych se podíval, kde Karviná vlastně leží, bylo mi hned jasné, co musím udělat. Pokud to také nevíte, tak Karviná leží téměř v Polsku. Matka země, otec slunce a otčím Saturn mi poradili, abych Karvinou daroval Polsku. Hned jsem volal polskému premiérovi a domluvili jsme se na začlenění okresu Karviná do Polské republiky,“ tvrdí Babiš v dalším díle Čau lidi.

Právě ohnisko v Karviné je hlavním důvodem, proč Českou republiku stále více evropských států přidává na seznam nebezpečných zemí. Pokud všechno dopadne podle plánu, už brzy by nás evropské státy mohly opět pustit na své území a letní dovolená v Chorvatsku bude zase o něco méně komplikovanější.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..