Vláda chce na místě povodněmi zničených vesnic vysázet řepku

20 Čvn 2020

Současné silné povodně téměř úplně zničily hned několik vesnic v České republice. Vláda ČR však nezahálela a jen pár dní po jejich zničení přišla s plánem na obnovu. Na místě domů však vyrostou další lány řepky olejné.

Vláda argumentuje hlavně tím, že lokality, na kterých vesnice stály, jsou nebezpečné, a v následujících letech v nich hrozí další a další povodně. Mnohem bezpečnější tak bude domy úplně zbourat a na místě vesnice vysázet řepku.

„Nechceme ty lidi nějak napadat, ale když někdo bydlí u toku řek, tak musí počítat s tím, že mu voda čas od času vyplaví barák. Vždyť většina z těch lidí nemá ani sjednané pojištění majetku, tak holt mají smůlu. Nevidím jediný důvod, proč tyto adepty na Darwinovu cenu nějak dotovat. I tak od nich ale rádi odkoupíme pozemky a místo jejich domů necháme zemědělce z Agrofertu vysázet další řepku. Ptáte se, jestli bude někdo z místních proti? Zcela určitě bude, ale nebudou mít na výběr, už jsme se rozhodli,“ zní na nahrávce, kterou náš zdroj získal na tajném jednání mezi vedením hnutí ANO a vedením Agrofertu, tedy na jednání mezi Andrejem Babišem a Andrejem Babišem.

Demolice vesnic by měla začít ihned jakmile voda opadne. Lidé, kteří kvůli povodním přišli o střechu nad hlavou, dostanou od vlády symbolických 100 tisíc korun a budou si moci začít hledat bydlení někde jinde. Výsadba řepky by pak měla začít hned následující rok.

2 comments
  1. Chtělo by to ovšem nejprve provést menší genetickou modifikaci (Agro-Fet by měl od Bayeru koupit Monsanto) a do řepky nacpat nějaké geny leknínů či tak nějak. Na obyčejné řepce by si totiž mohla smlsnout další povodeň dřív, než by na ní přistály nějaké motýle (je to podstatné jméno rodu ženského – ta motýl – a skloňuje se to podle vzoru píseň, neboť taková motýl má žensky graciézní pohyby, i když je to náhodou sameček), a to by nebylo fér.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..