Na šibenici před Sněmovnou se oběsil první člověk. Šlo o investora do kryptoměn

25 Led 2022

Dnešní demonstrace proti pandemickému zákonu před Sněmovnou si vysloužila výraznou pozornost díky šibenici, kterou demonstranti na místo dopravili spolu s nápisy, že vlastizrádci budou viset. Šibenice na místě zůstala i po demonstraci a kolem dnešní 17. hodiny učinil jeden z kolemjdoucích šokující objev, když na ni uvidel viset mrtvého člověka. Paradoxně ale nejde o vlastizrádce, nýbrž o investora do kryptoměn, který v reakci na aktuální stav trhu dobrovolně spáchal sebevraždu.

Oběšencem je podle dopisu nalezeného u těla 36 letý Karel z Pelhřimova. Ten podle dopisu investoval na radu kamaráda a amaterského finančího poradce všechny svoje životní úspory do kryptoměn v době, kdy byla většina měn na svém maximu, a nyní nezvládl sledovat více než 50% propad během pár dní.

„Už to nezvládám. Přišel jsem o více než polovinu svých peněz a ty stále mizí. Proklínám celý Bitcoin a další kryptoměny! Peníze na dům, na důchod, spoření pro děti… o to všechno jsem přišel. Jak to asi mám říct ženě? Ještě že sem nějací nýmandi dali tu šibenici, aspoň se můžu v klidu oběsit! Karel.“ stojí v dopisu.

Iniciativa Chcípl PES, na jejíž protestu demonstranti omylem šibenici zapomněli, se na počest Karla na týden přejmenuje na „Chcípl Bitcoin“. Původní návrh „Chcípl Karel“ se totiž mezi členy i podporovateli iniciativy neujal.

Přesná identita, ani jména pozůstalých zatím policie nezná. Nutno však podotknout, že podobných smolařů v odvětví kryptoměn je mnohem více. Každý už slyšel o muži, který si v roce 2010 koupil za 10 tisíc Bitcoinů dvě pizzy. Méně známé je ale to, že bývalá ministryně financí Alena Schillerová investovala minulý rok téměř celý rozpočet do Bitcoinu. Nejenže hodnota je nyní poloviční, ale Schillerová navíc zapomněla přístupy do kryptopeněženky, tudíž jsou Bitcoiny navždy ztraceny.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.