Viktor Orbán v sobě našel Ježíše a pokusil se přijmout všechny uprchlíky z Turecka

11 Lis 2016

BUDAPEST. Maďarský parlament těsně neschválil návrh premiéra Viktora Orbána na změnu ústavy, kterým chtěl přijmout všechny uprchlíky z Turecka do Maďarska. Pro změnu ústavy by musely hlasovat alespoň dvě třetiny parlamentu. Viktor Orbán byl až donedávna znám jako silný odmítač přijetí uprchlíků, nyní však po silném religiózním zážitku otočil kormidlo směrem k lásce a porozumění.
Viktor Orbán prožil v proběhlém víkendu něco, čemu se říká Cesta k Ježíši. „Uvědomil jsem si, že tvrdím, že jsem křesťan. Tak mě napadlo přečíst si Bibli. A to byl pro mě tak silný zážitek, že jsem prostě musel své postoje otočit. Dýchlo to na mě takovou skutečnou láskou, kterou jsem necítil ani u své maminky. Musel jsem přiznat, že Ježíš je jedinečný. Je to pro mě největší z učitelů,“ řekl sám Viktor Orbán na náš mikrofon a spěchal na setkání s Dalajlámou.

uprchlic
Demonstrace Jobbiku nově nabraly úplně jiné obrátky!

I přesto dokázal Viktor zapůsobit svým svědectvím o Ježíšovi na velkou většinu maďarských poslanců, a tak pro změnu ústavy hlasovalo 131 ze 199 poslanců. K jejímu schválení tak bohužel chyběly pouhé dva hlasy. Tři zákonodárci hlasovali proti návrhu, opoziční strany se hlasování zdržely. „Maďarsko není tak velké, aby dokázalo přijmout všechny uprchlíky pobývající nyní v Turecku,“ řekl AZ247 vedoucí představitel opoziční Demokratické koalice.

Straně tak chyběla právě dvě křesla k tomu, aby měla dvoutřetinovou většinou potřebnou ke změně ústavy. Orbán proto potřeboval získat podporu zejména krajně pravicové opoziční strany Jobbik.

Poslanci Jobbiku, ke kterým Orbán dlouho láskyplně a mírumilovně promlouval, však požadovali, aby Maďarsko přijalo uprchlíky z celého světa. Zde se zalekl i Orbán a jejich požadavek označil za vydírání. A tak to vypadá, že Maďarsko nakonec přijme jen 1 294 migrantů, přesně dle kvót Evropské unie.

Z Budapešti pro AZ247 – Barel Kaláč z Pohrom.cz¨
1 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..