Ve sněmovně skončily všechny uklízečky. Nechtějí uklízet Okamurovy slinty

02 Úno 2022

Poslanecká sněmovna má po dlouhém jednání vlády o pandemickém zákonu problém. Dnes odpoledne totiž daly výpověď všechny uklízečky, které mají na starost úklid jednacího sálu, protože nechtějí uklízet slinty předsedy SPD Tomia Okamury. Sněmovnu by tak mohly v následujících dnech zavalit odpadky.

Okamura při jednání sněmovny mluvil několik hodin a po celou dobu z něj padaly samé slinty. Když pak po konci jednání na místo dorazily uklízečky, daly okamžitě výpověď a odmítly ten bordel uklízet.

„Tak na tohle seru, tohle já uklízet nebudu!“ prohlásila 43 letá Marie po vstupu do jednacího sálu.

„Když jsem tam vešla, brodila sem se až po kolena v Okamurových slintech. A to byla práce jen Okamury! Představte si, že by například Andrej Babiš začal kromě bloudění po výborech třeba konečně chodit do práce. To by tam těch slintů bylo dvakrát tolik! Za to mi tahle práce fakt nestojí,“ prozradila Marie našim redaktorům.

Slinty nakonec přijeli ze sněmovny odsát hasiči. Ani oni ale nebyli z této práce zrovna nadšeni.

„Kdybychom to všechno, co jsme ve sněmovně dnes odčerpali, vypustili do Aralského jezera, možná by přestalo vysychat,“ prohlásil jeden z hasičů.

SPD jako prevenci před dalším znečištěním sněmovny navrhla pod řečnický pultík namotnovat odtok, kudy by případné slinty jejího předsedy příště odtekly do pražské kanalizace. Odborníci však varují, že pokud bude další Okamurův projev trvat opět tak dlouho, mohly by kvůli tomu Prahu potkat mnohem silnější povodně než v roce 2002.