Rusko legalizovalo euthanasii pro politické vězně

19 Zář 2016

Zajímavá zpráva dnes dorazila z Mockby. Ruská duma ještě před svým rozpuštěním schválila novelu zákona, kterým nově definuje opozičnictví jako nevyléčitelnou nemoc a v těchto případech legalizovala euthanasii.

Euthanasie (z řec. ευ – eu, dobrá, θάνατος – thanatos, smrt; doslova „dobrá smrt“), je obvykle definována jako usmrcení na žádost. Usmrcení na žádost, tedy se svolením poškozeného, je z hlediska nejenom českého trestního práva nedovolené a je posuzováno jako vražda. A na tomto příkladu je krásně vidět, kam se Rusko pod moudrým vedením Vladimíra Putina ubírá.

Poté, co blok Jednotné Rusko získal v aktuálních volbách 144 %, otevírá se před ruskou společností mnoho dalších možností. Jak nám potvrdil velitel obnoveného moskevského vězení Lubyanka, plk. Michail Michailovič Radiščejev, mnoho opozičníků sedících ve vězení si uvědomovalo strašnou nevyhnutelnost své nemoci. „Často nás na kolenou prosili, především ti v konečném stádiu, aby už mohli zemřít. Nyní jim legálně můžeme ulevit od jejich nevyléčitelného opozičnictví,“ řekl nám doslova pan plk. Michail Michailovič.

A zdá se, že tímto zákonem to nekončí. Z okolí Kremlu se již šušká o další novele, která by měla legalizovat euthanasii taktéž i pro doposud na svobodě pobývající opoziční politiky. Vedoucí sekce správa a údržba Kremlu, pan Lavrentij Sergejevič Baryščin, nám pod rouškou anonymity k nové novele novely sdělil následující: „Vladimírovi Vladimírovičovi jich je líto. A chtěl by jim pomoci. Taktéž se pak nebudou muset ani zavírat do vězení. Prostě k nim přijede anton, provede euthanasii a budou mít klid. A Vladimír Vladimírovič také. V poslední době ho hodně ruší.“

Alexej Anatoljevič Navalnyj, ruský právník a politický aktivista a od roku 2009 známý jako kritik tzv. korupce v Rusku a Vladimira Putina, samozřejmě chtěl tuto lekci humanity Putinova Ruska ihned strhat v živém přenosu, ale již se mu to nepovedlo. Přenos byl přerušen a podle našich informací se pan Navalnyj zařadil do fronty čekatelů na euthanasii. „Nakonec mu to taky došlo. Každému to dojde. A uleví se jim,“ řekl nám k případu policejní ředitel Moskevské oblasti, generál Prokop Ivanovič Labuškin.

Z Mockby pro AZ247 – Barel Kaláč z Pohrom.cz

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.

1 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..