“Vakcínu si doma vyrobte sami,” vzkazuje vláda občanům

22 Bře 2020

Po tom, co vláda nařídila lidem nosit roušky, i když je nebyla schopná doteď zajistit ani zdravotníkům, a tak si museli občané roušky ušít doma sami, přišla vláda s dalším rozhodnutím. Vláda Andreje Babiše prý nemá v plánu žádným způsobem přispět vědcům na vývoj léku či vakcíny na onemocnění COVID-19, ani nakoupit případnou vakcínu ze zahraničí. Občané si podle vlády mají lék doma vyrobit sami.

“Na internetu je hromada návodů, jak léčit rakovinu, chřipku, koronavirus… Najděte si tyto návody, a lék si podle nich vyrobte sami,” vzkazuje vláda občanům.

Mezitím jsou ruští a němečtí vědci blízko funkční vakcíně proti koronaviru. Pokud by nakonec tito vědci vakcínu přece jen vynalezli, vláda jí podle svých slov nemá v plánu ze zahraničí nakoupit.

“Peníze jsme v době ekonomického růstu házeli z okna a utráceli za kraviny. Proto s nástupem nečekané krize musíme začít škrtat. Obáváme se, že v rozpočtu nebude dost peněz na dovoz vakcíny ze zahraničí. Občanům však od vědců dokážeme obstarat návod, aby si vakcínu mohli doma vyrobit sami, stejně jako si sami ušili roušky,” sdělil naší redakci anonymní zdroj, který působí ve vládě ČR.

Vláda považuje hromadný nákup vakcíny za zbytečnost

“Pamatujete na ptačí chřipku? Tehdy jsme nakoupili kupu vakcíny, kterou pak nikdo nechtěl, protože virus ptačí chřipky nakonec sám ustoupil. To samé předpokládáme u koronaviru. Nákup vakcíny tak nepřipadá v úvahu,” tvrdí dále zdroj.

Mezitím Česká republika hlásí už přes 1000 nakažených koronavirem. Dobrou zprávou ale je, že zatím nikdo neumřel, ani se neproměnil v zombie. Stejně tak zde máme už 6 lidí, kteří se během vlády Andreje Babiše z koronaviru úspěšně uzdravili, což je přesně o 6 lidí více než za jakékoliv jiné vlády! Šachmat, Kalousku!

Libí se ti naše satirická tvorba? Podpoř nás na Patreonu!
Become a Patron!

4 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..