Václavské náměstí se přejmenuje na Václavsko-Havlovské náměstí. Sochu sv. Václava nahradí Lavička Václava Havla

06 Čvn 2019

Vláda v tichosti schválila přejmenování Václavského náměstí. To by mělo svoje jméno změnit už na začátku roku 2020. Náměstí nově ponese název po prvním českém prezidentovi Václavu Havlovi.

Diskuze o změně názvu začaly už na konci roku 2017, avšak schválení se změna dočkala až nyní. To všechno navíc v tichosti na pokyn EU. Většina občanů o tom vůbec nevěděla a stále neví. Náměstí se nově bude jmenovat po prezidentovi Havlovi, tedy Václavo-Havlovské náměstí, hovorně označované jako Havlovák.

Sochu svatého Václava nahradí Lavička Václava Havla

Nejde navíc čistě o přejmenování, ale náměstí se dočká i vizuálních změn. Socha sv. Václava na koni bude přesunuta na Můstek a dominantou v horní části náměstí bude nově obří 10 metrová Lavička Václava Havla, za kterou stát zaplatí 10 milionů korun.

“Přijde nám rozumné nahradit sochu přes 1000 let mrtvého chlapa, o kterém většina populace ani neví, kdo vlastně byl a kdy žil, Lavičkou Václava Havla, kterého zná každý,” ospravedlňuje vláda instalaci nové Lavičky Václava Havla.

Celkové náklady však budou mnohem větší. Přemístění sochy sv. Václava vyjde stát zhruba na 50 milionů korun. Instalace Lavičky pak na dalších 500 tisíc. Dohromady tak stát zaplatí přes 60 milionů. EU tuto částku plánuje zadotovat zpoloviny plastovými víčky.

“Pořád jsou to lépe investované peníze, než kdybychom je poslali Agrofertu na dotacích,” zní z EU.

Práce na novém náměstí započnou na začátku listopadu. Hotovo pak má být přesně na Nový rok, kdy na už Václavo-Havlovském náměstí proběhne obrovská kouladace v podobě obřího koncertu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kostas
Kostas
1 rok před

Ještě je třeba dodat že dojde k přejmenování stanice metra Muzeum. Nově se bude jmenovat Sluníčkářů.

Dr.QQ
Dr.QQ
1 rok před

Naprosto schvaluji. Desetimetrová lavička je ideální pro zvýšení turistické atraktivity lokality. Jen je potřeba zajistit, aby žebřík (či schodiště) nahoru bylo jednosměrné, aby byl pohyb návštěvníků plynulý. Dolů stačí skluzavka.

Kdokoliv
Kdokoliv
1 rok před

Původní návrh byl “Burešovo náměstí” a všechny stanice metra se měly přejmenovat podle firem zcela nezávislého, Burešem neřízeného a čestného Anusferového holdingu. Už to bylo domluvené s Miloušem, že vévodit tomu bude socha Bureše s Miloušem, jak si třepou rukou a vyměňují srp a kladivo za pytel zcela nového hnojiva a zcela nový toastový chléb. Jenže za to může Kalůsek, Havloidi, všechny pražské i mimopražské kavárny a zlí evropští komisaři, že to tak není…

Tetka Bielická Cigereje
Tetka Bielická Cigereje
1 rok před

Ešte by stálo za to obec Hluboká nad Vltavou premenovať na Posrané Šajzenbergovo

Honza Pytlík
Honza Pytlík
6 měsíců před

konečně

Oskar
Oskar
6 měsíců před

A věznici Ruzyně změnte na obývák
HAVLA!!!

RSS
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x