V USA se protestovalo proti rabování. Demonstrace nakonec skončila rabováním

06 Čvn 2020

V dnešních dopoledních hodinách se v ulicích Chicaga sešlo několik tisícovek lidí, kteří přišli demonstrovat proti rabování a násilným protestům, které po smrti George Floyda zachvátily USA. Pochod proti rabování nakonec po 20 minutách vyústil v další rabování..

Záměr celého protestu však původně byl zcela opačný. Demonstranti unavení rabováním měli v plánu kritizovat násilné protesty, které momentálně probíhají po celých Spojených státech. Jak ale vysvětluje jeden demonstrantů, bez rabování se protestovat nedá.

„Rabování k demonstracím v USA neodmyslitelně patří. Pokud dáte najevo svůj názor bez toho, abyste přitom vyrabovali minimálně jeden obchod, tak vás nikdo nebude poslouchat. Ať už tak protestujete proti vysokým daním, rasismu, nebo rabování, musíte přitom rabovat,“ tvrdí v rozhovoru jeden z demonstrantů.

Těžko soudit, zda tak demonstrace skončila fiaskem, nebo naopak úspěchem. Na svém Twitteru se k ní ale stačil vyjádřit už i prezident Donald Trump.

„Ti demonstranti jsou naprostí debilové. Nebojím se, že by byla budoucnost USA v ohrožení. Všechno máme pod kontrolou,“ píše Donald Trump ze svého podzemního bunkru.

Na první pohled se tak může zdát, že rabování v USA nebere konce. Opak je ale pravdou. Jak jsme informovali dříve, americká policie úspěšně nasadila proti demonstrantům 5G vysílače. Protestům a rabování by tak mohl být konec do několika dní.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.

1 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..