HateFree brojí proti Černému Mostu kvůli rasistickému názvu

12 Kvě 2016

Pražské sídliště Černý Most možná dostane nový název, jelikož ten současný byl označen neziskovou organizací HateFree Culture za rasistický. Praha 14 tak kvůli stále většímu tlaku ze strany aktivistů začala jednat o novém názvu. Mezi návrhy zazněly například názvy jako “Kulturně odlišný Most” či “Most kulturního obohacení”.
Podle HateFree je rasismus v České republice na vzestupu a fakt, že se v Praze nachází katastrální území s rasistickým názvem tomu prý vůbec nepomáhá.

“Rasistický název tohoto pražského sídliště a zároveň i katastrálního území jen podněcuje rasismus a xenofobii. V rámci boje proti rasismu bychom ho tedy měli změnit na ‘HateFree’ název. Nám by se kupříkladu líbily názvy ‘Kulturně odlišný Most’, nebo ‘Most kulturního obohacení’,” stojí v oficiálním prohlášení HateFree Culture.

Hlasování o změně názvu by mělo probíhat v půlce července.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Blahoslav Mikolášek
Blahoslav Mikolášek
3 let před

Černý Most je jen vrchol ledovce. Co Černá Hora, Žluté lázně, Bílina, Černý Vůl? Přejmenovat by se měly podle homofobů i Teplice, odpůrci násilí zase chtějí zrušit Hrdlořezy, Strašnice a Stínadla. Zatím nikomu nevadí jen Zelená Hora, zřejmě kvůli silné ekoteroristické lobby.

Jarda Foltýn
Jarda Foltýn
3 let před

To si snad děláte z lidí prdel.Řekni mi kde jseš

Martin Kaut
Martin Kaut
3 let před

a natohle vlada dava penize..fakt debilizmus..

Cpt. Midwich
Cpt. Midwich
2 let před

Tohle je neslýchané! Naši kulturně odlišní romští spoluobčané jsou pouze oběti, vedlejší odpadní produkt sociálního inženýrství. Kdybychom je uměle nenutili měnit jejich kočovný styl života, mohli touto dobou být takovými pozemními sputniky multikulturní civilizace, která teď na naší planetě vzkvétá. Kroužili by po celém západním světě a přinášeli do jejích koutů autentické zprávy a kulturu z opačných konců zeměkoule.
V rámci zadostiučinění, které jim dlužíme za to, že jsme je o tuto budoucnost připravili volám po tom, aby se Černý most přejmenoval na Kočovné zdymadlo! Jako symbol proudu, který nás všechny mohl zvedat výše, leč se tak bohužel nestalo…

Dr.QQ
Dr.QQ
2 let před

Neviděl bych to tak černě, sorry negativisticky. Zaslechl jsem, že celé to nakonec skončí jako nepovolená stavba viaduktu. Jenomže to není ten nejhorší případ. Co s takovou Prašnou bránou? Úřad Hlavního města Prahy, obor životního prostředí, trvá na tom, aby před vstupem (z obou stran) byl stánek, kde se budou vydávat respirátory.

RSS
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x