Česko je údajně nejbohatší zemí na světě, protože je v ní stále co krást

30 Čvc 2021

Mezinárodní organizace pro měření národního bohatsví publikovala zprávu, podle které je Česká republika nejbohatší zemí na světě. Tato zpráva se opíra o fakt, že i když byla republika 40 let pustošena komunisty, a po revoluci následně rozkradena jinými, převlečenými komunisty, tak je v ní stále co krást.

„Je to světový unikát. Komunisté za 40 let zničili co mohli, pak přišla revoluce a s ní převlečení komunisté, kteří rozkradli co mohli, a stejně je i v roce 2021 pořád co rozkrádat,“ stojí ve zprávě Mezinárodní organizace pro měření národního bohatsví.

Dalším důvodem, kromě neuvěřitelného množství věcí, které jsou stále k rozkradení, je i to, že nikdo neřeší cenu státních zakázek. Prostě se náhodně nějaká vybere bez ohledu na cenu.

„Cena státních zakázech se v Čechii vůbec neřeší. 300 milionů korun za kilometr dálnice, který se po roce rozpadne? V pohodě. Jeden FFP2 respirátor za 8 stovek? Žádný problém! Koupit si hlasy důchodců ve volbách tím, že všem pošlete 5 000 Kč jako odškodnění za pandemii, která se na jejich příjmu nijak neprojevila? Proč ne,“ popisuje dále zpráva stav v České republice.

Česká republika by o všechno mohla přijít až v roce 2201

Mezinárodní organizace pro měření národního bohatsví dále přišla i s odhadem celkového bohatsví České republiky, a dospěla k závěru, že pokud se bude rozkrádat stejným tempem jako doteď, bude Česko naprosto na mizině až v roce 2201, což je mnohem později, než se veřejnost domnívá. A to i přes probíhající pandemii a nespočet lockdownů.

„Mnoho Čechu se bojí, že po Babišovi v jejich zemi zůstane zkáza. To ale není pravda. Celkové bohatství České republiky je tak velké, že i kdyby po Babišovi přišlo dalších 40 let komunismu, nebo vítězství Pirátů a živení milionů uprchlíků, tak zásoby českého bohatsví by byly na nule až někde kolem roku 2201. Náklady na uprchlíky by totiž vyvážila roční 100 tisicová daň z nemovitosti, kterou by Piráti zavedli,“ stojí dále ve zprávě.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.