Česko je údajně nejbohatší zemí na světě, protože je v ní stále co krást

30 Čvc 2021

Mezinárodní organizace pro měření národního bohatsví publikovala zprávu, podle které je Česká republika nejbohatší zemí na světě. Tato zpráva se opíra o fakt, že i když byla republika 40 let pustošena komunisty a po revoluci následně rozkradena jinými, převlečenými komunisty, tak je v ní stále co krást.

„Je to světový unikát. Komunisté za 40 let zničili co mohli, pak přišla revoluce a s ní převlečení komunisté, kteří rozkradli co mohli a stejně je i v roce 202 4 pořád co rozkrádat,“ stojí ve zprávě Mezinárodní organizace pro měření národního bohatsví.

Dalším důvodem, kromě neuvěřitelného množství věcí, které jsou stále k rozkradení, je i to, že nikdo neřeší cenu státních zakázek. Prostě se náhodně nějaká vybere bez ohledu na cenu.

„Cena státních zakázech se v Čechii vůbec neřeší. 300 milionů korun za kilometr dálnice, který se po roce rozpadne? V pohodě. Jeden FFP2 respirátor za 8 stovek? Žádný problém! Koupit si hlasy důchodců ve volbách tím, že všem pošlete 5 000 Kč jako odškodnění za pandemii, která se na jejich příjmu nijak neprojevila? Proč ne,“ popisuje dále zpráva stav v České republice.

Česká republika by o všechno mohla přijít až v roce 2201

Mezinárodní organizace pro měření národního bohatsví dále přišla i s odhadem celkového bohatsví České republiky a dospěla k závěru, že pokud se bude rozkrádat stejným tempem jako doteď, bude Česko naprosto na mizině až v roce 2201, což je mnohem později, než se veřejnost domnívá. A to i přes pandemii,n espočet lockdownů, válku s Ruskem a Fialovu drahotu.

„Mnoho Čechu se bojí, že po Babišovi s Fialou v jejich zemi zůstane zkáza. To ale není pravda. Celkové bohatství České republiky je tak velké, že i kdyby přišlo dalších 40 let komunismu, padesátá valorizace důchodů, či vítězství Strany zelených ve volbách, tak zásoby českého bohatsví by byly na nule až někde kolem roku 2201,“ stojí dále ve zprávě.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.