V Německu chtějí dát volební právo psům a kočkám, protože jsou chytřejší než někteří lidé

01 Led 2020

Německý parlament projednává návrh zákona, který by umožnil volit psům a kočkám. Němečtí poslanci argumentují tím, že domácí mazlíčci jsou mnohdy chytřejší než někteří lidé.

Německá vláda si nechala udělat hned několik studií o tom, jak jsou psi a kočky náchylní k tomu, aby uvěřili hoaxům a fake news. Ukázalo se, že až 100 % domácích mazlíčků dokáží fake news rozpoznat.

“Test probíhal na 500 kočkách a 500 psech. Všem jsme ukázali různé dezinformační články. Dle výsledků naší studie ani jedna testovaná šelma nebrala články vážně. Kočky se dokonce prošly po klávesnici jako gesto toho, že text který je na obrazovce, je naprostá blbost,” tvrdí vědci.

To samé se bohužel nedá říct i o lidech. Podle některých studií až 80 % lidí, kteří přijdou do styku s fake news, uvěří alespoň jedné zprávě a vezmou ji jako fakt.

“Schopnost lidí rozpoznat falešné zprávy a dezinformace je značně menší než u psů a koček. I z toho důvodu se společnost stále více rozděluje. Pokud umožníme psům a kočkám volit a aktivně se podílet na dění ve společnosti a politice, nastolíme tím znovu rovnováhu,” stojí v prohlášení německé vlády.

Německem by se podle našich zdrojů měla v budoucnu inspirovat i EU. Proto je možné, že se v horizontu několika let dočkáme psů a koček ve volebních místnostech i u nás.

11 komentářů
 1. Očekávané stability bychom se zřejmě nedočkali. Ne, že by kočka ve volební místnosti nebyla vítána. Po těch letech, co ve volební místnosti co 4 roky vídám stále stejnou nomenklaturu, by to bylo vítané zpestření. Nicméně nelze očekávat, že by zůstalo jen u pasívního volebního práva. Pravděpodobně bychom se za čas dočkali o inovace i v kandidaturách. A představte si ten masakr, že by nějaký úřad přebíral po kočce velký pes.

 2. Tak toto vzali kde? Nikde jinde jsem se o tom nedočetl, rád bych od autora odkaz na původní článek. Větší hloupost jsem nečetl ani nepamatuji. Vždyť zvířata nemají ani možnost pochopit o co jde. A jak by se asi mohly rozhodnout? Fakt úlet.

   1. Pochybuji že víš co je to S.A.T.I.R.A. Tohle je naprostá pravda a ještě víc než to moje slepice dneska udělala svoji stranu a pak zjistila že na to nemá právo, tímpádem to podepsala za mého psa.

  1. Sokrate Sokrate, dostaneš do zubů,
   máš blbý otázky a otravnou hubu,
   tohle ti neprojde, šťourale šťouralská,
   však ti to ukáže, zákonnost athénská…
   …. Vypůjčil jsem si slova klasika, abych Vás upozornil, že volebním právem to obvykle začíná. A pak se divte, jakým že to zákonem Vás přetáhnou po hlavě.

 3. Němci jsou čučkaři. To u nás máme zákony pro kočku i bez volebního práva. Je vidět, že jejich lobby se fakt činí.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..