Tomáš Ortel jmenován novým výkonným místopředsedou SPD

03 Srp 2016

Známý plzeňský „vlasstenec“ a příležitostný umělec Tomáš Ortel se jako hurikán rozhodl vtrhnout na českou politickou scénu a podle jeho slov „konečně vyřešit nekonečnou uprchlickou otázku.“ Po svém jmenování dále uvedl, že své působení v politice bude financovat formou celonárodní sbírky. Předseda strany Okamura Tomio (岡村 富夫) později dodalo, že Ortelovy názory zcela jistě přivedou do jeho partaje „nový, svěží vítr.“

V tiskovém prohlášení (psaném tužkou na rubu účtenky s úctyhodnými čtrnácti kousky a jednou kořalkou, dále doplněnou o přeškrtanou kresbičku buddhistického symbolu štěstí) Ortel píše, že „už má dost toho, jak polityci sedí s rukama v cizích kapsách a pro slušný Čechy nedělají vůbec nic.“ Svým politickým angažmá chce dosáhnout hlavně toho, aby byl po celé naší hranici s Maďarskem a Polskem vztyčen osmnáctimetrový plot, který poté bude střežit improvizovaná domobrany složená z jeho věrných ssoukmenovců.

Dále chce po zásluze odměnit ty, kteří se zaváží nepřijímat. Co nepřijímat, to zatím nikomu nesdělil. Na improvizované tiskové konferenci, která proběhla ze střechy jeho vozidla značky Hummer, kolovaly mezi novináři spekulace o tom, je-li pan Ortel schopen vykonávat tak psychicky i fyzicky náročnou funkci. Námi oslovený odborník na lehké mozkové dysfunkce, docent Lumír Vata uvedl, že pan Ortel je po psychické i duševní stránce zcela zdráv a jakékoliv spekulace o jeho zdravotním stavu ze stran tzv. sluníčkářů jsou naprosto bezpředmětné.

Předseda strany SPD Okamura Tomio (岡村 富夫) dále řeklo: „Až naše uskupení Svoboda a přímá demagogie – SPD získá většinu křesel v obou komorách Parlamentu [čti „až naprší a uschne“ pozn. red.], tak jako nový šógun premiér milerád jmenuji pana Ortela předsedou jak lidskoprávního, tak bezpečnostního výboru Sněmovny.“

Pouhý den po Ortelově uvedení do funkce se i z Hradu ozývají kladné reakce. „Pan prezident se tuto radostnou novinu dozvěděl zatepla z teletextu ještě před svým prvním ranním šálkem slivovice. Podle jeho slov do politiky opět konečně vstoupil muž, který se neohroženě a bez obalu nebojí říct to, co sice není pravda, ale lidé to chtějí slyšet. A s takovým přístupem se zde na Hradě zcela ztotožňujeme“, sdělil redakci prostřednictvím potrubní pošty hradní mluvka Jiří Ovčáček.

Za co tedy bude Tomáš Ortel na politickém kolbišti bojovat? Podle prohlášení o jeho politickém programu (napsaném opět tužkou na lícové straně tiskového prohlášení) bude bojovat za to, „aby bylo levnější pivo, uprchlíci (všech 9 na českém území) začali pracovat, aby řezníci dávali víc masa do Ostravských klobás [které jsou i přes svou barvu údajně jeho oblíbené pozn. red.] a taky aby konečně uprchlíci přestali brát Čechům práci.“ S takto neprůstřelným programem mu naši političtí analytici prorokují v české vrcholové politice zářnou budoucnost.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.

1 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..