Porodnice kvůli koronaviru opět zpřísní. U porodu nyní nebudou smět být ani matky

01 Dub 2020

Od vypuknutí pandemie koronaviru a vyhlášení nouzového stavu se rodiče potýkají se zákazem přítomnosti otců na porodním sále během porodu. Toto opatření by se však z nového nařízení vlády mohlo ještě zpřísnit a porody by od 6. dubna mohly probíhat i bez matky.

Vláda toto zdůvodnění obhajuje tvrzením, že matky mají oslabenou imunitu a porod je pro ně velice náročný úkon. V zájmu jejich zdraví by proto u porodu neměly být přítomny.

„Těhotná žena má sama o sobě oslabenou imunitu. Během porodu se pak tělo fyzicky i psychicky nesmírně unaví a imunita se ještě více oslabí. Naším cílem tak je, aby od 6. dubna probíhaly všechny porody bez přítomnosti obou rodičů,“ stojí v prohlášení vlády.

Toto rozhodnutí se přirozeně setkalo s velkým odporem ze strany rodičů, kteří si nechtějí nechat tento jedinečný okamžik ujít.

„Jsem naštvaná. Na narození miminka jsem se s manželem těšili celých 9 měsíců a nyní u porodu nebudeme ani jeden? To je hnus! Covid, necovid!“ tvrdí rozhořčená matka Nikola.

Rodiče mohou zažádat o odklad porodu

Vláda počítá s tím, že by rodiče mohli zažádat o odklad porodu, a to až o 6 měsíců. Rodiče však musí splnit hned několik podmínek a stejně jako u příspěvku pro OSVČ, je i toto pro většinu lidí naprosto nedosažitelné.

A co tedy musí rodiče pro úspěšnou žádost o odklad porodu splnit?

  • Rodiče musí podepsat smlouvu, která zavazuje jejich dítě k tomu, že od dovršení 18 let bude v každých volbách po celý život volit hnutí ANO.
  • Rodiče musí zaplatit jednorázový poplatek 500 tisíc korun, který vláda použije na zaplácnutí schodku rozpočtu, až koronovirová krize skončí.
  • Pokud bude dítě kluk, musí se jmenovat Andrej.
  • Pokud bude dítě holčička, musí se jmenovat Andrej.
  • Pokud to bude holčičce po narození moc slušet, může se jmenovat i Paní Monika.
  • Matka musí být nejdéle v 3. měsíci těhotenství.
  • Rodiče nesmí být Pražáci.

Jaký je váš názor? Souhlasíte s rozhodnutím vlády zajistit bezpečnost rodícím ženám i za cenu toho, že o narození svého dítěte úplně přijdou? My bychom pro jistotu zakázali u porodu i přítomnost dítěte.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.

34 comments
  1. tři ženy jsi tady stěžovali,že je to hovadina a jak to bude probíhat ten porod,se ptaj,myslej to vážně….chápete ,kde žijeme?ty roušky na ulici,ty lidi nosej taky vážně……je to přece vládní nařízení…ekonomiku do kopru …tisíce a statisíce lidí bez příjmů,to taky vážně…….Uvědomujete jsi jak na tom ty češi a celá Evropa je?celej třetí svět na nějakej koronavirus uplně mrdá!!!!))))chápete ,to…..asi ne.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..