Šok! Ruská armáda končí! Nově bude fungovat pouze na bázi dobrovolníků!

05 Říj 2016

PETROHRAD. Tak tato zpráva, kterou dnes zveřejnil list Petrohradskije vědomosti, dnes otřásla světem! Ruská armáda, v podobě jakou ji známe, dnes končí! Nově bude fungovat pouze na bázi dobrovolných sborů.Jak informoval list v obsáhlém rozhovoru s náčelníkem generálního štábu ozbrojených sil Ruské federace a prvním náměstkem ruského ministra obrany Valerijem Vasiljevičem Gerasimovem, špičky ruské armády včera rozhodly, po poradě s Vladimírem Vladimírovičem, o radikální reformě ruské branné moci. Jak sám Valerij Vasiljevič listu přiznal: „Takto to dál nešlo. Bylo třeba do toho pořádně říznout.“

Gerasimov to rozstřelil. Ruská armáda se reformuje!
Gerasimov to rozstřelil. Ruská armáda se reformuje!

A tento řez spočíval v kompletním rozpuštění armády Ruské federace. „Dobrovolníci se strašně osvědčili například na Ukrajině. Naše armáda tam samozřejmě nemá co pohledávat, a naši dobrovolníci tam odvádějí skvělou práci. Možná lepší, než by dokázali profesionální vojáci. Po hluboké analýze jejich výkonů jsme se rozhodli reformovat celou armádu směrem k naprosté dobrovolnosti. Má funkce se nyní mění na koordinátora dobrovolných sil obrany Ruské federace a je jasné, že já sám mám pouze omezené pravomoci v korigování jejich činnosti,“ řekl Petrohradským vědomostím Gerasimov.

Jak jej doplnil bývalý armádní generál a současný ministr obrany Ruské federace Sergej Kužugetovič Šojgu, ruský lid je díky svému maximálnímu patriotismu a odhodlání bránit vlast jediným národem na světě, který dokáže fungovat na bázi dobrovolné armády. „Začali jsme s tím v Rudé armádě za revoluce a po zkušenostech na Ukrajině s tím budeme pokračovat právě teď,“ doplnil Petrohradkým vědomostím Šojgu.

Vladimír Vladimírovič sleduje cvičení nových ruských dobrovolníků.
Vladimír Vladimírovič sleduje cvičení nových ruských dobrovolníků.

A rozhovor zakončil následujícím: „Pokud se náš dobrovolný tankový pluk rozhode jet například bránit ruskou menšinu do Pobaltí, co já s tím tak můžu dělat? Maximálně tam mohu poslat humanitární pomoc,“ uzavřel pro list ministr Šojgu.

Z Petrohradu pro AZ247 – Barel Kaláč z Pohrom.cz3 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..