Skupina čtyř ozbrojených šestiletých dětí s pistolí v ruce napadla a zbila fotbalistu Glena Kamaru

01 Říj 2021

Česko a Britsko aktuálně řeší údajné rasistické urážení fotbalisty Glena Kamary dětskými diváky ve včerejším zápase Evropské ligy mezi Spartou a Glasgow Rangers. Zápas má však ještě dohru, jelikož Glena Kamaru před odletem zpět do Glasgow napadla skupina čtyř šestiletých dětí, které finského fotbalistu nejprve donutily vykopat si vlastní hrob, a pak ho zbily do bezvědomí.

Jak popisuje fotbalista Kamara, celý zážitek je tím nejhorším, co v životě zažil.

„Před odjezdem na letiště jsem si zašel do večerky pro něco k jídlu, tam mě ale odchytily čtyři kluci ve sparťanských dresech, mohlo jim být tak 4-6 let. S pistolí v ruce mě donutili nastoupit do auta, a pak mě odvezli někam do lesa. Tam mě donutili si kopat vlastní hrob. Když jsem ho vykopal, řekli mi, že mě nezabijí, že jenom chtějí, abych v Glasgow vyřídil vzkaz, že všichni černoši mají navždy zákaz vstupu na českou půdu. Pak mě zbili tak, že jsem se probudil až ráno,“ popisuje Kamara na svém instagramovém účtu.

Kamaru podle našich informací ráno našlo hned několik kolemjdoucích, nikdo z nich mu ale nezavolal záchranku, protože je to černoch. Kamara si nakonec záchranku zavolal sám, ale když na otázku operátorky, zda je černoch, odpověděl, že ano, operátorka ho poslal někam a hovor típla. Když Kamara sám došel až na nejbližší pohotovost, ochranka ho vyhodila s tím, že negry tady neošetřují. Zdravotní péče se tak finský fotbalista dočkal až po příletu do Glasgow.

„Je to hrozné, Češi jsou ohavní rasisté. Doufám, že všichni pochcípou na Covid, ve kterém jsou vše, jen ne „best“. Východní odpad,“ napsal na svůj Twitter právník fotbalisty Glena Kamary Aamer Anwar, který krátce po svém tweetu obdržel obálku s ručně nakresleným obrázkem s oběšeným černochem a vzkazem: „Víme kde bidlíš ty debyle!“. Vzkaz byl podepsaný jakýmsi sedmiletým Lukáškem.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.