Bobošíková se chce v Rusku pokusit o puč a stát se ruskou prezidentkou

23 Říj 2022

Náš tajný zdroj přišel s informací, že se Jana Bobošíková chce pokusit zorganizovat v Rusku puč, svrhnout prezidenta Putina a stát se první ruskou prezidentkou.

Bobošíková se k tomuto kroku údajně odhodlala po nekonečné sérii neúspěšných kandidatur do bůh ví jakých funkcí. Bobošíková tvrdí, že když to nejde demokraticky, musí to jít formou státního převratu.

„V Rusku se nyní tvoří perfektní podhoubí pro úspěšný státní puč. Putina očividně v jeho 70 letech dohnala senilita a z největší benzínky na světě udělal squat alkoholiků a feťáků. A když se nemohu stát prezidentkou v demokratických volbách, stanu se ji po krvavém puči!“ cituje náš zdroj slova Jany Bobošíkové.

Jak přesně plánuje Bobošíková Putina svrhnout, neprozradila. Z jejích slov je ale jasné, že svržení se bez krve neobejde. Profesionální kandidátka do všech volných pozic tak očividně bude potřebovat spojence. Jako reálný by se jevil například Lubomír Volný, který pro flákanec nejde daleko. Problém ale je, že Volný jako silný rusofil, by se v tváří tvář Putinovi nemusel udržet a místo flákance do kebule by Putina mohl zasáhnout spíš cákancem do tváře.

Další nečekaným spojencem by pro Bobošíkovou mohl být ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Ten je nyní v nelehké pozici, kdy jej ruské elity viní z chabých výkonů ruské armády na Ukrajině (i když každý ví, že rozkazy armádě ve skutečnosti dává Putin, pozn. redakce).

Šojgu by mohl puč vnímat jako možnost zachránit si vlastní krk. Spekulace potvrzuje i fotografie, na které Šojgu pózuje právě s Bobošíkovou, takže se očividně oba znají a je dost možné, že spolu vymýšlí plán státního převratu. V praxi by armáda pod velením Šojgua mohla Putina svrhnout a na jeho místo dosadit právě Bobošíkovou.

Zda k puči nakonec dojde si budeme muset počkat na následující měsíce. Každopádně představa, že přístup k ruskému jadernému kufříku bude mít místo Putina právě Bobošíková, nám moc klidu nepřidává.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.