Russia Today dnes odvysílá jubilejní 10 000. epizodu dokumentu „Kolaps dolaru se nevyhnutelně blíží“

22 Zář 2016

Nejdéle běžící dokumentární seriál na světě „Kolaps dolaru se nevyhnutelně blíží“, který vysílá ruská státní televize Russia Today, dnes zažije velké jubileum. Večer totiž půjde na obrazovky už 10 000. díl tohoto nekonečného dokumentu.

První díl se na ruských a východoevropských obrazovkách objevil 25. prosince 2005 a okamžitě si získal miliony diváků. Seriál se stal dokonce až tak populárním, že RT začala denně vysílat 4 díly za sebou.

Každý díl dokumentu pojednává de facto o tom samém – kolaps dolaru a USA se blíží, stejně tak jako nástup zlatého rublu. Na konci každého dílu se dozvíme, že konec USA je za dveřmi a za těmi také neproměnlivě vyčkává už téměř 11 let od vzniku pořadu.

Za ty dlouhé roky, po které se Kolaps dolaru se nevyhnutelně blíží vysílá, v něm účinkovaly desítky slavných osobností, které předpovídaly bankrot USA, mezi nimi byla i osobnost ze všech nejslavnější – ruský prezident Vladimir Putin. Právě na natáčení s Putinem nadšeně vzpomíná režisér dokumentu, pan Dezinfolij Propagandulis.

„Pan Putin je pozitivní a usměvavý pán. Pamatuji si, jak nám v jednom díle řekl, že umělé udržování dolaru nelze provádět do nekonečna a jednou dolar zkolabuje. Možná už v příštím dílě… nebo o 50 tisíc dílů později. Ale jednou jo!“ řekl Propagandulis naší redakci.

Slavnostní 10 000. epizodu můžete sledovat dnes od 19:00 na RT.com. Podle dostupných informací by mezi desítkou hostů měl být i český prezident Miloš Zeman a dokonce i jeho respektovaný mluvčí Jirka Ovčáček.

4 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..