Rusové díky sankcím Evropské unie ve skutečnosti bohatnou

21 Bře 2016

Sankce, které EU uvalila na Ruskou federaci mají úplně opačný účinek, než bylo původně plánováno. Rusové díky sankcím žijí v luxusu a blahobytu. Sankce způsobily to, že se průměrný příjem ruských domácnosti zvýšil v přepočtu asi na 270 tisíc korun měsíčně.

Rusové se kvůli sankcím museli úplně osamostatnit. Všechny potraviny a produkty si museli začít produkovat sami, což markantně zvýšilo produkci ruských továren. Ty okamžitě začaly přijímat nové zaměstnance, aby dokázaly vyhovět vysoké poptávce, tudíž v Rusku je v letošním roce nulová nezaměstnanost.

S vysokým odbytem a příjmy tak logicky vzrostly i platy. Průměrný ruský plat je nyní v přepočtu cca 180 tisíc korun. Letos navíc byla stanovena nová hranice pro minimální mzdu, která nyní v přepočtu činí rovných 100 tisíc korun měsíčně. Rusové navíc dostávají od státu alkohol, benzín a elektřinu zdarma.

Rusko tak může poděkovat EU, že na něj uvrhla sankce v naivní myšlence, že tím položí Ruskou federaci na kolena. Evropská unie tím způsobila pravý opak a z Ruska se tak stala nejsilnější ekonomika světa.

„Jsem pyšná na našeho prezidenta, pana Putina. Od začátku věděl, že sankce budou pro Rusko v podstatě darem a umožní mu se stát největší mocností světa. To proto vyprovokoval EU, aby je na Rusko uvalila,“ myslí si penzistka Naděžda.

Ptáte se, proč EU sankce nezruší, když jimi vytvořila z Ruska ještě větší supervelmoc? Protože by musela přiznat svoji chybu a porážku. Fašisté nikdy svoje chyby nepřiznávají. Raději budou nadále pomáhat nepříteli, než aby uznali, že udělali chybu.

10 comments
 1. Neviem prečo by mali Rusi dostávať české koruny. Vyplácajú ich v rubľoch. Suma je neobmedzená, nemajú určenú mesačnú sadzbu. Rus príde do banky keď potrebuje a povie: „Daváj ruble“ a oni mu dajú. Niektorí do banky nechodia vôbec, lebo ruble nepotrebuje. Priemerný plat potom vyrátajú tak, že množstvo vydaných rubľov za mesiac vydelia počtom Rusov.

 2. autor sa to snažil napísať ako výsmech ale v podstate je to pravda. A tá suma sedí po prepočte na cenu tovarov v Rusku. To, čo si za tú sumu kúpite v Česku, tak si za to vRusku kúpite trojnásobné množstvo. Napríklad nové auto Lada v RF stojí 3000 €. V Česku 10000 €. Podobne potraviny, benzín, nájom, oblečenie, … A pozrite si kurz RUB, za posledné roky € ku doláru kleslo percentuálne viac ako RUB. A od januára RUB stále stúpa, napriek sankciám a cene ropy, o čom je zákaz písať. Graf ukazuje, ako za RUB dostaneme čoraz menej €: http://www.xe.com/currencycharts/?from=EUR&to=RUB&view=1Y

   1. Bohužiaľ mýliš sa. Nedávno som o tom písal. Priemerná mzda sa vrámci regiónov líši je jasné že ľudia v Moskve a Petrohrade zarábajú viac ako ľudia v iných regiónoch Ruska ale priemerná mzda sa pohybovala niekde okolo 500-600eur ,v Moskve a veľkých mestách sa táto mzda blížila k 800-1000eur. Rusko ma 5% nezamestnanosť čo je menej ako je priemer EU ktorý sa pohybuje na 10%. Plus Rusko zamestnáva veľa ľudí z krajín bývalého ZSSR ktorý jasne že tlačia cenu práce na dol ale ak si zoberieš 5% a milióny ľudí z Ukrajiny , Kazachstánu, Gruzinska …… Tak Rusko je na tom lepšie ako my. PS: ten článok je blud.

    1. Já čekal, kdy se tu chytne nějaká kremrole. Mrkněte co o tom jak jsou na tom lépe říká investiční web :

     „Nezaměstnanost v Rusku se v dubnu překvapivě snížila, mzdy ale výrazně klesají
     22. 5. 2015 16:02 | redakce
     Míra nezaměstnanosti v Rusku v dubnu mírně klesla na 5,8 % z březnových 5,9 %. Vyplývá to z pátečních údajů tamního statistického úřadu. Analytici přitom podle průzkumu agentury Reuters počítali s nárůstem nezaměstnanosti na rovných šest procent. Průměrná mzda se však v meziročním srovnání reálně propadla o více než 13 %.
     Reálnou mzdu tlačí dolů vysoká inflace, za kterou stojí zejména výrazné oslabení ruského rublu. Spotřebitelské ceny se v dubnu meziročně zvýšily o 16,4 %. Průměrná nominální mzda přitom stoupla pouze o procento na 32 805 rublů (zhruba 16 200 Kč).“

     Tudíž průměrná mzda je tam méně jak poloviční oproti ČR a všichni víme, že za a) málokdo na ni dosáhne ( a v Rusku je nepoměr bohatství a chudoby ještě výraznější než u nás, ergo průměr je ještě více zavádějící údaj ) a za b) ten český průměr není v unijním srovnání žádný terno. Odmyslete si ještě ten blud o třikrát – čtyřikrát nižších životních nákladech na život ( Rusko není Thajsko ) a máte tu obraz prohlubující se chudoby. Něco jako vyžít u nás s pěti, šesti tisíci na měsíc pokud by jste zastával dělnickou profesi. Inu kdo by to nechtěl, že? ?

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..