Rusové budou bez Vánoc. Děda Mráz zemřel na koronavirus

21 Pro 2020

Tragická zpráva přišla z Ruska, které letos poprvé za dobu svojí existence nebude slavit Vánoce. Důvodem je úmrtí legendárního ruského dárkonoše Dědy Mráze, kterého v jeho více než 2 000 letech skolil koronavirus.

Děda Mráz se koronavirem nakazil začátkem listopadu. Jeho stav se rychle zhoršoval, až nakonec skončil na plicní ventilaci v nemocnici v Moskvě. Ani plicní ventilace však nedokázala Dědu Mráze zachránit.

„Postupně mu odumíraly plíce, až se dostal do bodu, kdy ho nedokázala udržet při životě ani plicní ventilace. Zkusili jsme narychlo sehnat z Číny technologii, která drží při životě českého prezidenta Miloše Zemana, Čína ji však nedokázala tak rychle dodat. Děda mráz zemřel přesně 21. prosince 2020 v 19:51. Pro ruský lid je toto obrovská tragédie,“ vyjádřil se k úmrtí Dědy Mráze prezident Putin.

Budou Rusové bez Vánoc?

Jelikož k celé tragédii došlo 3 dny před Vánoci, hrozí veliké riziko, že Rusové letos přijdou o Vánoce. Média začala rychle spekulovat, že by dárky v Rusku mohli místo Dědy Mráze roznést Ježíšek, nebo Santa Claus, oba však toto tvrzení odmítli.

„Za 3 dny nedokážu vyrobit tolik dárků, abych obdaroval všechny ruské děti. Asi mají smůlu, sorry jako,“ prohlásil Ježíšek a zapálil si cigaretu.

Roznese dárky Vladimir Putin?

Ruským dětem však přece jen svitla naděje, když prezident Vladimir Putin prohlásil, že dárky v Rusku letos rozdá on.

„Byla by to nesmírná tragédie, kdyby Rusko přišlo o Vánoce. Proto jsem se rozhodl, že nasednu do svých raketových saní, a 24. prosince dárky po celém Rusku roznosím já. Jsem připravený zachránit Vánoce!“ prohlásil Putin před onanujícím davem na stanici Rossija 24.

I přes ohromnou tragédii tak Rusko nakonec Vánoce nejspíš oslaví. Opět díky velkému prezidentovi Putinovi, který nenechá svůj lid nikdy na holičkách.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.