Rusové budou bez Vánoc. Děda Mráz zemřel na koronavirus

21 Pro 2020

Tragická zpráva přišla z Ruska, které letos poprvé za dobu svojí existence nebude slavit Vánoce. Důvodem je úmrtí legendárního ruského dárkonoše Dědy Mráze, kterého v jeho více než 2 000 letech skolil koronavirus.

Děda Mráz se koronavirem nakazil začátkem listopadu. Jeho stav se rychle zhoršoval, až nakonec skončil na plicní ventilaci v nemocnici v Moskvě. Ani plicní ventilace však nedokázala Dědu Mráze zachránit.

„Postupně mu odumíraly plíce, až se dostal do bodu, kdy ho nedokázala udržet při životě ani plicní ventilace. Zkusili jsme narychlo sehnat z Číny technologii, která drží při životě českého prezidenta Miloše Zemana, Čína ji však nedokázala tak rychle dodat. Děda mráz zemřel přesně 21. prosince 2020 v 19:51. Pro ruský lid je toto obrovská tragédie,“ vyjádřil se k úmrtí Dědy Mráze prezident Putin.

Budou Rusové bez Vánoc?

Jelikož k celé tragédii došlo 3 dny před Vánoci, hrozí veliké riziko, že Rusové letos přijdou o Vánoce. Média začala rychle spekulovat, že by dárky v Rusku mohli místo Dědy Mráze roznést Ježíšek, nebo Santa Claus, oba však toto tvrzení odmítli.

„Za 3 dny nedokážu vyrobit tolik dárků, abych obdaroval všechny ruské děti. Asi mají smůlu, sorry jako,“ prohlásil Ježíšek a zapálil si cigaretu.

Roznese dárky Vladimir Putin?

Ruským dětem však přece jen svitla naděje, když prezident Vladimir Putin prohlásil, že dárky v Rusku letos rozdá on.

„Byla by to nesmírná tragédie, kdyby Rusko přišlo o Vánoce. Proto jsem se rozhodl, že nasednu do svých raketových saní, a 24. prosince dárky po celém Rusku roznosím já. Jsem připravený zachránit Vánoce!“ prohlásil Putin před onanujícím davem na stanici Rossija 24.

I přes ohromnou tragédii tak Rusko nakonec Vánoce nejspíš oslaví. Opět díky velkému prezidentovi Putinovi, který nenechá svůj lid nikdy na holičkách.

Libí se ti naše satirická tvorba? Podpoř nás na našem Patreonu, ať máme z čeho žít naše depresivní životy.