Rusko nasadí v Sýrii proti IS cvičené vepře s rotačními kulomety na zádech

02 Zář 2017

Ruská armáda hodlá zasadit další tvrdou ránu Islámskému státu. V následujících dnech totiž plánuje do bojů v Sýrii nasadit vepře, kteří jsou speciálně vycvičeni k boji proti islamistům. Bojovníci IS se nemohou vepřů dotknout, jinak by se jim uzavřela cesta do ráje, což dělá v kombinaci s rotačními kulomety na zádech z ruských vepřů postrach Islámského státu.

Vepři prošli náročným ročním výcvikem v nejodlehlejších částech Sibiře. Šlo o velmi tajný projekt, o kterém věděli pouze vysoce postavení generálové. Teď, když jsou rusové připraveni vycvičené vepře použít, rozhodli se svůj projekt prezentovat i veřejnosti.

„V boji proti radikálnímu islámu stále vymýšlíme nové a efektivnější metody. Armáda vepřů se momentálně jeví jako jedna z našich nejmocnějších zbraní, kterou můžeme v Sýrii ukončit hrůzovládu Islámského státu a umožnit tak znovunastolení Asadovi hr… hrozně skvělé vlády!“ prohlásil mluvčí ruské armády Indulon Mastičkyn.

Rusové uštědřili islamistům velkou ránu už dříve, když nasadili do boje vojáky, kteří na sobě měli experimentální oblek z Koránu. Z počátku se tak jevilo, že válka bude brzy vyhraná. Bohužel Islámský stát na tento tah odpověděl a začal v Sýrii budovat tzv. vodková pole. Jakmile na ně ruští vojáci narazili, ožrali se jako prasata a nebyli schopni boje. To by se ale u vepřů již stávat nemělo. Jejich bojová účinnost by tak měla být o dost vyšší.

První vepři budou v Sýrii vysazeni během následujícího týdne a Rusko si od nich slibuje konec války v Sýrii a zároveň konec Islámského státu.

8 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..