Ruská vakcína proti koronaviru má 180% úspěšnost

28 Lis 2020

Ruské ministerstvo zdravotnictví dnes přišlo s informací, že ruská vakcína proti onemocnění COVID-19 úspěšně pomohla předejít nákaze koronavirem ve 180 % případů. 18 tisíc z prvních 10 tisíc naočkovaných Rusů tak nemělo po očkování žádné příznaky nákazy, i když byli opakovaně vystaveni nemocným a infekčním osobám.

Důvodem, proč má vakcína tak vysokou účinnost, je to, že očkovaní jedinci šíří imunitu proti koronaviru stejně, jako nemocní lidé šíří koronavirus samotný. Když si tedy člověk očkovaný ruskou vakcínou kýchne, vyprskne do vzduchu imunitu proti Covidu-19. Jak ukazují testy, i lidé kteří imunitu získali prostřednictvím kapének vykašlaných očkovaným člověkem, dokáží tuto imunitu dále šířit. Imunita by tak mohla zaznamenat podobný exponenciální růst jako koronavirus.

„Teoreticky teď už nemusíme očkovat další lidi, protože 10 tisíc očkovaných jedinců rozšíří svoji imunitu dále. Jak ale víme, Rusko je velice rozlehlá země. Očkovat tedy budeme ve všech koutech Ruska. Pokud však někdo z jakéhokoliv důvodu být očkovaný nechce, stačí mu jen počkat, až se imunitou nakazí,“ tvrdí vynálezce vakcíny profesor Actimel Imunactiv.

Rusko plánuje během roku 2021 poskytnou svoji vakcínu do všech zemí na světě, a to zcela zdarma. Jedná se tak o další úspěch Ruské federace, která po vyřešení nedostatku pitné vody svou sušenou vodou, dokázala porazit i koronavirus.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.