Bollywoodský producent zfilmuje životní příběh Jindřicha Forejta

20 Led 2017

Vynikající zpráva pro všechny milovníky filmu dnes přišla z Bombaje. Produkční společnost Dixit Vishnu Productions , kterou ovládá režisér a producent Jasjot Singt, potvrdila svůj záměr zvěčnit život Jindřicha Forejta na stříbrném plátně. Práva k jeho postavě prý už minulý rok studio vyjednalo s Kanceláří prezidenta republiky. Ta je totiž legálním majitelem práv k životu všech jejích zaměstnanců.

„Bude to film o neohroženém člověku, který se navzdory absenci vysokoškolského titulu a výstřednímu životnímu stylu dostane do nejvyšších a nejšpinavějších pater jak evropské, tak světové politiky. Scénáristé se při psaní inspirovali filmy jako je Prezidentův muž, Kokain, Postradatelní a Těžko ho zabít,“ uvádí studio v tiskovém prohlášení.

Pro roli Jiřího Forejta se původně uvažovalo o hollywoodském herci Jonahu Hillovi. Ten však v posledních měsících výrazně zhubnul a pro roli kulaťoučkého Forejta je nyní nevhodný. Roli by prý ale stejně odmítl. Prostřednictvím svého agenta naší redakci vzkázal, že navzdory jeho roli ve filmu Vlk z Wall Street odmítá před kamerou konzumovat tolik drog, kolik vyžadovala první verze scénáře. Hledání vhodného kandidáta na tuto roli tak pokračuje.

Neoficiální zdroje však naznačují, že by se role mohl zhostit sám Forejt. Ten je totiž po svém odchodu z funkce vedoucího protokolu Pražského hradu zcela k dispozici. Váhá prý však mezi angažmá v Institutu Václava Klause a hereckou kariérou. Zdroj blízký Hradu, který vystupuje pod nerozluštitelnými iniciály J. O., uvádí, že Forejt neodešel z Hradu kvůli zdravotním důvodům, ale právě kvůli nabídce stanout před kamerou.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..