Konec nedostatku pitné vody: Ruští vědci vymysleli sušenou vodu

16 Kvě 2016

Ruským vědcům z Vědeckého institutu v Moskvě se podařil průlomový objev – vytvořili sušenou vodu. Tento zázrak vědy, by mohl ukončit celosvětový problém nedostatku pitné vody. Sušená voda funguje na naprosto stejném principu jako sušené mléko. Do litrové nádoby nasypete několik lžic sušené vody, zalijete ji litrem vody a získáte tak litr vody.

„Počítáme s tím, že díky našemu objevu se už lidstvo nikdy nebude muset bát toho, že by někdy na světě byl nedostatek pitné vody. Výroba naší sušené vody je skutečně levná a jednoduchá a pitné vody tak bude vždy dost,“ prohlásil vedoucí skupiny vědců Vladimir Vodovod.

Lidstvo si je už dlouhé roky vědomo toho, že zásoby pitné vody se neustále ztenčují. Nikdo ale zatím neučinil patřičné kroky k řešení tohoto problému. Ano, byly zde návrhy, jakými byl například projekt Atlantropa, to by byl ovšem neuvěřitelně drahý a náročný projekt, který byl nesmírně složitý na zrealizování. Sušená voda je oproti tomu velice levná a jednoduchá na přípravu.

Vodovodova skupina nyní žádá o další dotace od ruské vlády, díky kterým bude moci projekt připravit na celosvětové použití. Jako první by prototyp sušené vody měly dostat africké země, které často trápí období sucha. Rusko plánuje těmto zemím do konce roku 2026 dodat až 100 000 kubíků sušené vody.

Africkým zemím se tak po dlouhých letech, během kterých byly vykořisťovány západními korporacemi konečně blýská na lepší časy. Obyvatelé tohoto kontinentu budou mít konečně dostatek vody na to, aby mohli vybudovat vlastní zemědělské plochy a tamní obyvatelé už nadále nebudou umírat hladem a dehydratací.

Rusko dále očekává, že lidstvo už nebude muset využívat podzemní vody, tudíž tento objev zásadně uleví naší matičce přírodě.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.

20 comments
     1. ty rasysta!!! taki kkt vijebani ze sa nestidys za svoju mluvu!!! >:-(

  1. je úsměvné že existují idioti co o ostatních píšou že jsou idioti a přitom sami jsou ještě větší
   pro idioty (takže pro vás hlavně) – jestli je někdo idiot, protože píše něco čím chce lidi pobavit a navíc se mu to daří, tak to je idiotů plná zeměkoule a vy mezi ně taky patříte
   Zdar a sílu
   P.S. běžte si koupit trošku sušené vody zvedne vám to náladu

 1. dá se odhadnout, jestli a kdy se sušená voda dostane na český trh? Bude se také vyrábět ve více variantách? Sycená, nesycená, teplá, studená, s příchutí apod. ? Měl bych zájem o dva litry studené s příchutí Himálaje a na zkoušku bych vzal teplou Yellowstone. Díky

 2. No mně se líbí, jak to všichni žerou, že to někdo myslí vážně. Fakt, český člověk, a jak bohužel, pozoruji i slovenský, totálně z přebytku jak materiálního, tak duchovního sycen různými „moudry“, totálně ztratil nadhled a smysl pro satiru. Kdyby si někdo dal tu práci a podíval se na ten WEB odrobně, zjistil by, že je tam hned pod logem napcáno: „Nikdo nám nediktuje o čem smíme lhát.“ Ale holt, pokud si někdo přečte pozorně jenom titulek a zbytek zhltne bez přemýšlení, není případem pro doc. Chocholouška auto, ale on sám.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..