Tomio Okamura žaluje Pringles, protože obaly od chipsů vypadají jako jeho dům

02 Srp 2021

Předseda strany SPD Tomio Okamura se rozhodl zažalovat americkou společnost Kellogg’s, která vlastní značku bramborových chipsů Pringles. Důvodem má být to, že obaly chipsů Pringles vypadají téměř stejně jako Okamurův nový dům.

Podíváme-li se do historie brambůrků Pringles, můžeme vidět, že byly uvedeny na trh už v roce 1968, tedy o mnoho let dříve, než byl postaven dům Tomia Okamury. Jak ale Okamura dodává, stavba jeho domu se vleče už tak dlouho, že se dost možná datuje ještě před rok 1968.

„Vážení přátelé, dnes jsem podal žalobu na americkou společnost Kellogg’s, která vyrábí brambůrky Pringles. Důvodem je to, že si tato společnost za podpory Ivana Bartoše a Pirátů zcela nepochybně utahuje z atypického tvaru mojí vily tím, že obaly svých čipsů vyrábí ve stejném tvaru, jaký má moje vila. Stydím se za Piráty, že klesly tak hluboko, aby vytvářeli takovéto urážky v kooperaci se zahraničními korporacemi, které pak uvádějí na trh potraviny, které se zcela jasně vysmívají mému soukromému životu. Nebydlím v krabici od chipsů a vyzývám společnost Kellogg’s ke změně obalu brambůrků Pringles!“ píše Okamura na svém Facebooku.

Podle Okamury navíc není jediný důkaz, že by zde Pringles byly dříve než jeho dům.

„Nevím jak vy, ale já osobně jsem si Pringles v obchodě všiml až teprve nedávno. Není tedy jediný důkaz o tom, že se v takovém obalu prodávaly již předtím, než jsem začal stavět svůj dům. Jeho stavba se navíc vleče již dlouhá léta už z dob, kdy jsem za účelem jeho výstavby vytuneloval hnutí Úsvit. Ano, na Wikipedii sice stojí, že se Pringles vyrábějí již 60 let, avšak jak víme, na Wikipedii může napsat kdo chce, co chce. Odpověď na prozaickou otázku „Byly dříve Pringles, nebo Okamurova vila?“ je tak jasná,“ píše dále Okamura.

Opět se tak ukazuje, že Tomio Okamura ze sebe nikým nenechá dělat Pitomia, a nejde pro žalobu daleko.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.