Po vypití kávy s mlékem hrozí, že vykadíte tlusté střevo

02 Čvc 2019

Mnozí odborníci se shodují, že pití kávy s mlékem není pro náš organismus zdravé. Vede se mnoho teorií o tom, co se děje v našich střevech po vypití této kombinace. Jak ale ukázal poslední výzkum ostravských vědců, po vypití většího množství kávy s mlékem roste riziko, že vykadíte vlastní tlusté střevo.

Mléko s kávou tvoří zvláštní chemickou reakci, která má nepříznivý vliv na naše tlusté střevo. Od nadýmání a bolesti břicha se ale můžeme dostat až k vykadění části vašeho trávícího traktu, konkrétně právě tlustého střeva.

Pravděpodobnost roste s každým dalším šálkem

Jak dokázala studie vědců z Institutu vědy a výzkumu v Ostravě, Pražáci jsou k*rvy. Ti samí vědci ale provedli ještě studii, jejíž výsledek značí, že riziko vykadění části, nebo dokonce celého tlustého střeva s častou konzumací kávy s mlékem roste.

„100 subjektům jsme podávali po celý den kávu s mlékem. Většina dobrovolníků nezvládla vypít více jak 10 šálků kávy za 12 hodin. Dostavovala se u nich hyperkativita, problémy se srdečním rytmem a hlavně nevolnost. Jeden ze subjektů ale zvládl vypít během 12 hodin přesně 21 šálků kávy s mlékem. Hodinu po skončení testu se u něj objevila silná bolest břicha, a následně neuvěřitelný průjem, který byl zakončen až kompletní vykadění tlustého střeva. Všude byla krev, kusy pr*dele, h*vna a střeva,“ stojí ve studii ostravských vědců.

Káva s mlékem je smrtící chemická kombinace

Vědci si nejsou jistí, proč tvoří káva s mlékem tak smrtonosný dryják. Podle některých hypotéz za to může reakce tzv. kravin obsažených v kravském mléce a arabáků obsažených v zrnkách kávy arabica.

„Když se smíchají žaludeční tekutiny, kraviny z mléka a arabáci z kávy arabica, dojde k chemické reakci, která doslova zabíjí vaše tlusté střevo. To obsahuje tzv. střevní biom, což je náš druhý mozek, který se skládá z různých střevních bakterií. Normálně se biom proti kávě s mlékem brání tím, že vyvolá potřebu kadit a vy smrtící směs krátce po vypití vykadíte. Proto hodně lidí krátce po vypití ranní kávy jde na toaletu. Když ale vypijete opravdu velké množství kávy s mlékem, není možné ji jen tak vykadit. Bakterie tak stisknou obdobu tlačítka AZ-5 a zahájí masovou evakuaci a opustí vaše tělo, což v praxi znamená, že vykadíte vlastní tlusté střevo,“ stojí dále ve studii.

Studie je tedy důrazným varováním pro všechny milovníky kávy s mlékem, Caffé Latté, cappucina a dalších jedů. Nepijte to, jinak můžete umřít bolestivou smrtí!

1 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..