Nejpesimističtější model ministerstva zdravotnictví počítá s tím, že do konce roku všichni zemřeme

22 Říj 2020

Ministerstvo zdravotnictví vypracovalo několik scénářů budoucího vývoje počtu nakažených a zemřelých na onemocnění COVID-19. Nejčernější scénář přitom počítá s tím, že do konce roku 2020 všichni zemřeme.

„Musíme být připraveni na všechno. Pokud by počet nakažených skutečně rostl exponenciálně, byla by do konce roku nakažena většina obyvatel,“ zní z ministerstva zdravotnictví.

Pak tu samozřejmě máme ruskou vakcínu proti koronaviru. U té se klidně může stát, že nás všechny zabije, nebo promění v zombie.

„To riziko tu samozřejmě je. Po povinném očkování ruskou vakcínou můžeme všichni zemřít, proměnit se v zombie, či explodovat, potažmo implodovat. Výhody ale v tomto případě přesahují případná rizika a risknout smrt za možnost získání imunity proti koronaviru, za to stojí. Proto budu prosazovat povinné očkování ruskou vakcínou,“ prohlásil Prymula.

Model dále počítá i s přírodními katastrofami, či mimozemskou invazí.

„Rok 2020 přinesl spoustu katastrof a pohrom. V kontextu těchto pohrom jsme do modelu započítali i případné katastrofy, které nesouvisí s koronavirem. Nejčernější scénář kalkuluje s případnou katastrofou, jakou je pád meteoru, výbuch Temelínu, zombie apokalypsou, či útokem mimozemšťanů. Kdyby teď ze země začaly vylézat tripody jako ve válce světů, tak nemáme nejmenší šanci. Leda by mimozemšťané umřeli na koronavirus,“ dodává Prymula.

My samozřejmě doufáme, že k ničemu takovému nedojde. Jak ale víme, Česká republika je více reality show, než republika. Možné je tak cokoliv.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.