Antarktida ve skutečnosti není neobydlenou ledovou zemí, ale americkou kolonií

29 Bře 2016

Šokující objev učinili argentinští rybáři z města Ushuaia, když se jejich loď téměř před dvěma lety dostala do potíží a bouře je vyčerpané zanesla až ke břehům Antarktidy. K jejich údivu se však na místě nenacházela nehostinná ledová plocha, ale moderní velkoměsto.

„Mysleli jsme, že je po nás. Neměli jsme dost zásob na cestu zpět. Už jsme si chystali kuše na lov tučňáků, ale pak se místo tučňáků a ledových ker objevilo pobřeží a na něm mrakodrapy, mosty a přístav,“ uvedl jeden z překvapených rybářů Santiago Lucas Martin Franco Matias Marcos Juan Pablo.

Na místě, kde by se podle mapy měla nacházet pouze ledová plocha, rybáři objevili americkou kolonii o velikosti města New York. Kromě domů pro asi 10 miliónů obyvatel, majestátního obchodního centra a vojenské základny se na ploše o více než 1500 km² nachází více než 1000 provozoven McDonald´s, Starbucks a Instagram. Z tohoto utajovaného místa mají svět ovládat bývalí politici ze Spojených států, Velké Británie a Francie a další byznysmeni, již nemohou oficiálně na světových trzích z různých důvodů obchodovat (Ronald McDonald, Montgomery Burns nebo George Harrison).

Bezpečnostní složky na pobřeží tzv. Antarktidy Argentince bezprostředně zadrželi, zabavili jim loď a snažili se jim vnutit zdravotnickou pomoc. Po několika dnech věznění na dvoulůžkových nemocničních pokojích se stravou skládající se pouze z hamburgerů, hranolek, hot dogů, mléčných nápojů, Coca-coly, pizzy, lívanců s javorovým sirupem, sázených vajec, sendvičů, kuřecích křídel, kukuřičné kaše, koblih, jablečných koláčů, těstovin se sýrem, humrů a dvou druhů whisky rybáře propustili, vrátili jim opravenou loď a zamávali na cestu.

Utajovanou kolonii na jižním pólu měl založit již kolem roku 1773 anglický mořeplavec James Cook. Na příkaz krále Jiřího III. však musel o svém objevu pomlčet a do map byla zanesena pouze ostatní mořeplavce odrazující ledová plocha. Dcera Jiřího III., královna Alžběta II., k věci v minulém roce uvedla: „Nějaký falklandský zmetky nebudu vůbec poslouchat.“ Vláda Spojených států o incidentu a kolonii samotné na svém webu i sociálních sítích mlčí.

„Název Antarktida měl dokonce vzniknout od slova antiark (antiarcha pozn. red.), odkazujícího k boji proti záchraně lidstva. Nechce se mi ani věřit, že tato dezinformace přežila až do dnešních dní a o kolonii de facto nikdo neví,“ uvedl pro redakci vedoucí Katedry iluminatologie při Masarykově univerzitě v Brně doc. Karel Ledvina.

Autor: Teo

1 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..