Bývalá komunistická mlátička Ondráček najde od příštího roku uplatnění v holdingu Agrofert. O příštích žních bude mlátit obilí

20 Lis 2016

Jelikož kontroverzní „Lex Babiš“ s největší pravděpodobností zabrání koncernu Agrofert čerpat veřejné dotace, které nyní tvoří podstatnou část jeho příjmů, musel jeho majitel Andrej Babiš přikročit k drastickým úsporným opatřením. Omezí zejména nákup a provoz zemědělských strojů a s tím spojené náklady na bionaftu a servis.



Kvůli úsporám některé stroje dokonce opět plně nahradí lidská síla. Jedním z těchto náhradníků bude i bývalý fízl a současný komunistický poslanec Zdeněk Ondráček, který svou techniku piloval od ledna 1989, zejména na dámských figurantkách z řad studentstva.

„Se Zdeňkem sa známe ještě ze strany. Nie je jako ostatné mlátičky – umí vzít za práci a makat, což v Agrofertu potřebujeme. Navíc je to odborník na technologii výmlatu s dlouholetou praxí a nespotřebuje ani čtvrtinu toho, co stroj. Těším se, že s ním budu opět spolupracovat,“ řekl Andrej Babiš na dotaz našeho redaktora.

Kromě zemědělství má Andrej Babiš velký vliv i v médiích. Uvažuje tak i o vytvoření nového pořadu pro děti, který se volně inspiruje populárním pořadem Mašinka Tomáš. Seriál se bude jmenovat Mlátička Zdeněk a Ondráček se prý zavázal svou postavu nadabovat v češtině i ruštině. Kromě mlátičky se v několika epizodách objeví i jeho přátelé – Autobus Zemák a Panda Krnda.



4 komentáře
  1. Jen jestli má Ondráček potřebné atesty. Aby například neznečisťoval spodní vody či ovzduší. To bychom si pak o ekologickém zemědělství mohli nechat jen zdát.

  2. Vážení Prorokové.
    Vždy jsem si myslel, že jste humoristé. Ale s Mikulášem 2017 se jaksi humor vytrácí. Komunisti s podporou ANOferinů nominovali Ondráčka na šéfa parlamentní kontroly GIBSů.
    Začínám se vašeho webu bát. Pečlivě si čtu vaše starší články.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..