Památkáři chtějí pokutovat Vltavu za to, že neodborně omývá Karlův most

05 Srp 2019

Po té, co památkáři tvrdě zkritizovali Miloslava Černého za to, že za dvě hodiny udělal něco, co by památkářům trvalo čtvrt roku, se pustili do dalšího neodborného čističe Karlova mostu. Tentokrát se terčem kritiky stala řeka Vltava, která podle památkářů při svém protékání Prahou zároveň neodborně omývá Karlův most.

Památkáři trvají na tom, že ze všech vlivů, které na Karlův most působí, je to právě Vltvava, která mostu svým nedoborným omýváním nejvíce škodí. Razantně tak zkracuje životnost nejslavnějšího českého mostu.

„Vltava most omyvá 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Karlův most ale takovou péči rozhodně nepotřebuje, a už vůbec ne od nekvalifikované a neodborné řeky. A všichni máme v živé paměti, co se stane, když to řeka přežene, jako se tak stalo v roce 2002. Vltava tím razantně zkracuje životnost mostu, a měla by za to být sankciována,“ tvrdí památkář Josef.

Vltava je jedním z největších českých vrahů

Památkáři navíc druhým dechem dodávají, že pokud někoho pohoršilo, že před pár dny odstranil graffiti z pilíře Karlova mostu dvojnásobný vrah, pak každodenní omývání mostu provádí jeden z největších vrahů v České republice, což si prý zaslouží větší pozornost.

„Ani nejde spočítat, kolik lidí se kdy ve Vltavě utopilo a kolik životů si tak tato řeka za dobu své existence beztestně vzala. Stovky? Tisíce? Desetitisíce? To s jistotou neřeknu. Jasné je ale to, že jde o jednoho z největších vrahů v historii naší země!“ dodává Josef.

Podle Josefa chystají prazští památkáři hromadnou žalobu. Po řece budou chtít zaplatit ušlý zisk a odškodné za poškození mostu.

„Zatím nemáme finální kalkulaci. Je ale jisté, že škody na Karlově mostu půjdou do miliard korun. Po Vltavě budeme navíc chtít zaplatit ušlý zisk, o který jsme přišli, protože řeka myje most za nás,“ dodávají dále památkáři.

Celá věc by měla jít k soudu podobným tempem, jako odstranění graffiti odborníkem. Minimálně do roku 2022 tak bude mít Vltava klid.

2 comments
  1. No, přiznejme si to na rovinu, občas to ta Vltava s tím omýváním opravdu přežene – například v roce 1890 omyla dva pilíře a na ně navazující mostní oblouky tak neodborně, že se špínou smyla i samotné konstrukce. Zasloužila by si za to tvrdé potrestání, jenže zkorumpovaná česká justice nejspíš sdělí něco v tom smyslu, že vše už je promlčeno, a pokud v tomto směru přece jen dojde k určitým pochybnostem (například že se ta potvora o něco podobného pokusila i v roce 2002, jistě se najdou drzí obhájci, kteří začnou tvrdit, že ta řeka ty oblouky takto omyla omylem a určitě z její strany nešlo o úmysl.

  2. Obžaloval bych ještě Slunečníka, Větrníka a Měsíčníka. Ti se sice na devastaci sami o sobě nepodílejí 24 hodin denně, ale rafinovaně se střídají, někdy pracují ale i společně, což se domnívám, že je organizovaný zločin a tak by na ně mělo být i pohlíženo. Také byla po letech odhalena tajná spolupráce Větrníka a Konečníka, tomu bych navrhl podmínku, neboť se mu přímé poškození mostu nepodařilo prokázat.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..