Němci plánují povinné rozestupy mezi hroby na hřbitovech. Vykopat a přemístit by mohli až statisíce hrobů

10 Čvn 2020

Německá vláda zvažuje další kroky v rámci prevence proti šíření koronaviru. Dosud poslední návrh počítá s povinnými rozestupy mezi jednotlivými hroby na hřbitovech. V rámci toho by Němci mohli vykopat stovky tisíc hrobů.

„Jednotlivé rozestupy mezi spoustou hrobů nejsou ani 2 metry. Nemůžeme riskovat, že by se koronavirus šířil mezi návštěvníky jednotlivých hrobů jenom proto, že jsou hroby blízko u sebe. Nemluvě o tom, že pokud koronavirus zasáhne mrtvé tělo, může nebožtík obživnout a vstát z mrtvých jako zombie. To poslední co potřebujeme, je to, aby nám tu běhali tisíce zombíků,“ tvrdí jeden z poslanců Německého spolkového sněmu.

V praxi by to vypadalo zhruba tak, že by na většinu německých hřbitovů přijely desítky bagrů, které by vykopaly jak hroby, tak náhrobní kameny, a následně je znovu zakopaly, avšak minimálně dva metry od sebe. Hřbitovy by se tak mohly až dvojnásobně zvětšit. Ne vždy je to ale proveditelné.

„Samozřejmě se můžeme setkat s tím, že hřbitovy nebude kam rozšířit, nebo majitelé okolních pozemků nebudou mít zájem o to, abychom jim tam zakopali mrtvoly. Proto nebožtíci, ke kterým se nepřihlásí žádní pozůstalí, budou odvezeni do ohromných pecí, které vybudujeme speciálně za tímto účelem, kde budou spáleni a jejich popel bude stoupat z ohromných komínů. Tyto spalovny vybudujeme v unikátních táborech, kde bude jejich spalování probíhat 24 hodin denně za dozoru příslušníků SS – spalovacích specialistů,“ dodává poslanec Adolf Hess.

Pokud bude návrh schválen německou vládou, začnou Němci upravovat hřbitovy už začátkem léta.

Libí se ti naše satirická tvorba? Podpoř nás na našem Patreonu, ať máme z čeho žít naše depresivní životy.

1 comments
  1. Obtížné to bude zejména v případě židovských hřbitovů, tam chybí nejen horizontální, ale i vertikální rozestupy mezi nebožtíky a nebožkami, protože se tam pohřbívalo i v několika vrstvách nad sebou. Takže židovské hřbitovy takto mohou v důsledků nařízených povinných rozestupů svou plochu rozšířit ne dvakrát, ale třeba desetkrát.
     
    Co za těchto podmínek paní Makrele zůstane z toho jejího Německa, si radši ani nedomýšlet.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..