Němci plánují povinné rozestupy mezi hroby na hřbitovech. Vykopat a přemístit by mohli až statisíce hrobů

10 Čvn 2020

Německá vláda zvažuje další kroky v rámci prevence proti šíření koronaviru. Dosud poslední návrh počítá s povinnými rozestupy mezi jednotlivými hroby na hřbitovech. V rámci toho by Němci mohli vykopat stovky tisíc hrobů.

„Jednotlivé rozestupy mezi spoustou hrobů nejsou ani 2 metry. Nemůžeme riskovat, že by se koronavirus šířil mezi návštěvníky jednotlivých hrobů jenom proto, že jsou hroby blízko u sebe. Nemluvě o tom, že pokud koronavirus zasáhne mrtvé tělo, může nebožtík obživnout a vstát z mrtvých jako zombie. To poslední co potřebujeme, je to, aby nám tu běhali tisíce zombíků,“ tvrdí jeden z poslanců Německého spolkového sněmu.

V praxi by to vypadalo zhruba tak, že by na většinu německých hřbitovů přijely desítky bagrů, které by vykopaly jak hroby, tak náhrobní kameny, a následně je znovu zakopaly, avšak minimálně dva metry od sebe. Hřbitovy by se tak mohly až dvojnásobně zvětšit. Ne vždy je to ale proveditelné.

„Samozřejmě se můžeme setkat s tím, že hřbitovy nebude kam rozšířit, nebo majitelé okolních pozemků nebudou mít zájem o to, abychom jim tam zakopali mrtvoly. Proto nebožtíci, ke kterým se nepřihlásí žádní pozůstalí, budou odvezeni do ohromných pecí, které vybudujeme speciálně za tímto účelem, kde budou spáleni a jejich popel bude stoupat z ohromných komínů. Tyto spalovny vybudujeme v unikátních táborech, kde bude jejich spalování probíhat 24 hodin denně za dozoru příslušníků SS – spalovacích specialistů,“ dodává poslanec Adolf Hess.

Pokud bude návrh schválen německou vládou, začnou Němci upravovat hřbitovy už začátkem léta.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.

1 comments
  1. Obtížné to bude zejména v případě židovských hřbitovů, tam chybí nejen horizontální, ale i vertikální rozestupy mezi nebožtíky a nebožkami, protože se tam pohřbívalo i v několika vrstvách nad sebou. Takže židovské hřbitovy takto mohou v důsledků nařízených povinných rozestupů svou plochu rozšířit ne dvakrát, ale třeba desetkrát.
     
    Co za těchto podmínek paní Makrele zůstane z toho jejího Německa, si radši ani nedomýšlet.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..