28. říjen bude nakonec úplně zrušen

24 Říj 2016

Jak před pár minutami správně podotkl pan Jiří Ovčáček na svém Twitteru – provokace ze strany Pražské kavárny mířené na pana prezidenta Zemana dosahují nebývalých mezí. Mnoho českých politiků, významných osobností a vysokoškolských rektorů odmítá 28. říjen, tedy Den vzniku Československa oslavit spolu s prezidentem na Pražském hradě. Pokusy Pražské kavárny o sabotáž tohoto státního svátku vyústily v to, že žádný 28. říjen nakonec vůbec nebude. Miloš Zeman ho totiž dnes odpoledne oficiálně zrušil, aby celé tohle divadlo konečně ukončil.
„Když vidím celý ten cirkus okolo 28. října, rozhodl jsem tento den a tento svátek úplně zrušit. Pražská kavárna mě chtěla nas*at, ale nakonec já na*eru jí. Navíc, proč slavit něco, co se stalo před takovou dobou a už to dávno zaniklo. A většina lidí stejně ani neví, co se 28. října vůbec slaví,“ prohlásil Miloš Zeman v rozhovoru pro AZ247.

Mnoho českých odborníků a politiků se však domnívá, že pan Zeman jedná protiústavně.

„Prezident nemůže jen tak zrušit státní svátek. To je v západním světě nemyslitelné,“ zní z TOP09.

S tím však razantně nesouhlasí již zmiňovaný Jiří Ovčáček. Podle něj si může Zeman v krajních situacích dělat co chce a co uzná za vhodné, protože jedná ve vůli lidu, který si ho sám zvolil. Podle Ovčáčka stejně až na pár šprtů nikdo vlastně pořádně neví, co se v české Ústavě vůbec píše, tak proč bychom se podle ní měli řídit. Vždyť v podstatě jde o kryptofašistický způsob ovlivňování občanů.

Ovčáček našim redaktorům dále sdělil, že prezident plánuje zrušit 28. říjen jen pro tento rok. Alespoň tedy za předpokladu, že celá aféra okolo tohoto svátku do příštího roku vyšumí. Pokud ne, tak ho Miloš Zeman zruší natrvalo.
1 comments
  1. President rozhodl, že 28. říjen bude vymazán i z kalendářů (natrvalo). Protože ale někteří eurohujeři a tradicionalisté v EU odmítají tento den zrušit také, bude posun kalendáře (proti okolnímu světu) vyrovnán novým dnem 32. říjnem. Mluvčí Hradu také tlumočil vzkaz „pražské kavárně“, že podobný osud by mohl stihnout i 17. listopad a Štědrý den.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..