Na Pražském hradě se testovalo IQ. První skončila socha svatého Václava, druhý se překvapivě umístil Jiří Ovčáček

23 Kvě 2018

Dnes odpoledne se v rámci projektu „Vzdělávání vrcholných úředníků“ testovalo IQ veškerého osazenstva nejvýznamnějšího českého hradu. Testování skončilo víceméně podle očekávání, až na výjimku v podobě Jiřího Ovčáčka, který v testech exceloval a málem překonal hranici 100 bodů.

Jak všichni čekali, na prvním místě se umístila socha svatého Václava, která jako jediná překročila hranici sta bodů. Překvapením však bylo druhé místo, které obsadil Jiří Ovčáček, jenž jen těsně nedosáhl hranice stanovené pro průměrné IQ. Nejlepší trojici pak uzavíral Ovčáčkův jmenovec – Svatý Jiří, lépe řečeno jeho socha. Oba Jirky od sebe dělil jen jediný bod. „Bramborovou medaili“ si z testování odnesl Martin Nejedlý.

Každopádně všichni byli již od začátku testování zvědaví na to, jak dopadne prezident Miloš Zeman. To se však bohužel nikdo nedozvěděl, protože Zeman již po prvních dvou otázkách prohlásil: „Na takovouhle pitomost vám kašlu (tuto větu jsme museli značně zeslušnit pozn. red.).“

Na první pohled se tak může zdát, že Pražský hrad v IQ testování propadl. Podle Institutu pro vzdělávání, který za celým projektem stojí, se však výsledky dají označit za pozitivní.

„Ruku na srdce, když se podíváme, jací lidé na Hradě už několik let úřadují, tak jsme čekali, že výsledky testů dopadnou daleko hůře. Když zprůměrujeme výsledky všech testovaných subjektů, dostaneme lehce podprůměrnou inteligenci, což před začátkem testování nikdo nečekal. Pravda, průměr hodně zvedá socha svatého Václava, nicméně i tak se jedná o poměrně pozitivní výsledek,“ stojí v oficiální zprávě Institutu pro vzdělávání.

2 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..