Muž zažaloval stránku s motivačními citáty za to, že je stále chudý

10 Lis 2019

33letý Steve sdílí každý den motivační citáty, a přesto je stále chudý. Rozhodl se tedy zažalovat tvůrce citátů za to, že jejich motivační citáty podle něj nefungují.

Steve viní autory citátů hlavně z toho, že i když citáty sdílí poctivě každý den a umisťuje je dokonce i do tzv. „stories“  na Instagramu, tak je stále v práci, která ho nebaví a pořád nedostal geniální nápad, který by z něj přes noc udělal bez práce milionáře, jak si naivně myslel, když se v 18 letech vykašlal na školu s tím, že bude podnikat a ani nevěděl v čem, jak a za co.

„Nechápu to, pro to, abych byl bohatý dělám úplně všechno. Motivační citáty lajkuju i sdílím. Na profilovce na Facebooku mám lva a myslím pozitivně 24 hodin denně. I tak se ale úspěch a peníze nedostavily. Rozhodl jsem se proto zažalovat motivační stránku na Facebooku, kterou sdílím, a to za klamavou reklamu – jejich citáty totiž nefungují,“ píše Steve na svém blogu.

Soudy váhají, jaký verdikt vydat

Případ ale není tak jasný, jak by se na první pohled mohl zdát. Americké soudy váhají nad tím, jaký verdikt vydat, a to zcela oprávněně.

„Věc se má tak, že pokud uznáme motivátory vinnými a Steve vysoudí požadovaných 10 milionů dolarů, tak zbohatne, což by znamenalo, že motivační citáty fungují, tudíž by motivátoři neměli být potrestáni, protože jejich motivační produkty fungují. Když ale motivátory označíme za nevinné, tak Steve bude pořád neschopný chudák a citáty tak logicky nefungují, tudíž by motivátoři měli být vinnými z prodeje nefunkčního produktu. Jedná se o tzv. „Paradox namotivovaných idiotů“. Jednoduše nelze podle našich fyzikálních zákonů vyřknout verdikt, který by byl správný. Ať tedy soud rozhodne jakkoliv, verdikt bude vždy špatný,“ tvrdí soudce David Johnson.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.

1 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..