Lepek pustoší jih USA. Škody jdou do milionů dolarů

30 Bře 2017

Již druhý den pustoší lepek jih Spojených států. Celkem si vyžádal už 8 obětí. Texas dokonce vyhlásil stav nouze. Lepek je místy tak silný, že obrací auta a unáší střechy domů.

Mohutná bouře lepku vstoupila na území USA včera od Severního Atlantského oceánu a okamžitě začala ničit všechno, co ji přišlo do cesty. První udeřila na Floridě a odtud se šířila dále na západ. Nejtvrději lepek udeřil v Texasu, kde si vyžádal již pět obětí. Texas v reakci na to vyhlásil stav nouze.

„S takto ničivou lepkovou bouří jsme se ještě nesetkali. Počet obětí roste a škody jdou do milionů dolarů. Už se nedivím, proč se za poslední roky zvedla po celém světě taková vlna odporu proti lepku,“ prohlásil texaský guvernér a bývalý Ranger Cordell Walker.

Bude hůř! Z Mexika se valí mrak rafinovaného cukru

Situace se bohužel nezklidní ani v následujících dnech, podle meteorologů se totiž z Mexika žene do USA obří mrak rafinovaného cukru. Meteorologové bijí na poplach, jakmile se totiž střetne takto ničivá bouře lepku s takovýmto masivním mrakem cukru, může vzniknout bouře větší, než jakou byl hurikán Katrina před 12 lety, což byl nejničivější hurikán v historii USA.

Jih USA již začal s evakuací. Pokud lepek ani cukr nezmění směr, střetnou se během zítřejšího odpoledne.

Česko vyšle na pomoc svoje nejlepší Health nazi dietoložky

Kromě ničivých materiálních škodách, zanechají nejspíše lepek a cukr masivní škody i na zdraví tamních občanů. Prezident Miloš Zeman již svému americkému protějšku přislíbil, že Česká republika vyšle do USA svoje nejlepší Health nazi dietoložky, které pomůžou Američanům odstranit všechny škodliviny ze svého těla a zabraní tím k masivnímu nárůstu rakoviny v oblasti. Trump na oplátku konečně pozval českého prezidenta do Bílého domu, kde se s ním osobně setká.

2 comments
  1. Za všechno mohou Rusové. Ruské tajné služby vysílají ze svých ještě tajnějších základen na Kubě speciální letadla, která do oblasti bouře rozprašují sušené kvasnice. Díky vysoké vzdušné vlhkosti v oblasti Mexického zálivu pak celý problém nakyne do obřích rozměrů. Pro administrativu presidenta Trumpa z této situace nekyne nic dobrého.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..