Ostuda na fotbalovém Euru: Hráči Německa a Itálie zapomněli, jaký si domluvili výsledek

04 Čvc 2016

Fotbalové Euro ještě ani nedospělo ke konci a už má na svém kontě první ostudnou aféru. Během sobotního čtvrtfinále mezi Německem a Itálií totiž hráči obou týmů zapomněli, jaký výsledek si mezi sebou dohodli.

Aféra vyšla napovrch, když se německý útočník Mario Gómez přeřekl v rozhovoru pro německý deník Bild.

“Hned po začátku zápasu mi naprosto vypadlo, jaký výsledek jsme měli s Itálií domluvený. Ptal jsem se spoluhráčů, ale ukázalo se, že je trápí úplně stejný problém. Nevěděl jsem co mám dělat, jestli můžu dát gól nebo ne, tak jsem raději zahodil každou šancí, kterou jsem měl. Když jsem se někde během 70. minuty ptal Italů, jak to vlastně má skončit a oni mi na to řekli, že to taky neví, radši jsem se zranil a odešel ze hřiště,” prohlásil Gómez.

Média se samozřejmě Gómezových slov ihned chytla a během několika hodin bylo jasné, že už se ostudu ututlat nepodaří. Německému a italskému svazu tudíž nezbylo nic jiného, než se fotbalovým fanouškům za toto fiasko omluvit.

“Omlouváme se všem fanouškům za tuto neuvěřitelnou ostudu. Toto se Německu ani Itálii na velkém šampionátu nikdy nestalo. Netušíme, jak je možné, že všichni hráči v poli včetně trenérů zapomněli domluvený výsledek,” stojí v prohlášení Německého fotbalového svazu.

Osobně se fanouškům omluvil i německý trenér Joachim Löw. Dle něj se jeho hráči snažili alespoň trochu ostudu odčinit tím, že se během zápasu dohodli s Italy na remíze a následném penaltovém rozstřelu, který skončil domluveným výsledkem 6:5 pro Německo.

Nic z toho však nemění nic na faktu, že UEFA udělila jak Němcům, tak Italům tučnou pokutu 5 milionů eur. Generální sekretář UEFA Gianni Infantino prohlásil, že oba svazy pošpinily svým amatérismem dobré jméno Unie evropských fotbalových asociací, které se daří úspěšně domlouvat fotbalové zápasy již desítky let a za celou její historii se ještě nestalo, že by oba týmy zapomněly výsledek, na kterém se před zápasem dohodly.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Chosé Mertanlízo
Chosé Mertanlízo
3 let před

Aby sa toto už nikdy nestalo mala by na začiatku zápasu dohodnuté skóre ukazovať svetelná tabuľa, napr. Taliansko:Nemecko – 6:5. Ak by Taliani strelili prvý gól, skóre by sa znížilo na 5:5 a tak ďalej a keď už bude svietiť 0:0 tak hráči budú vedieť, že už je to tak ako sa dohodlo a môžu sa na ďalšiu hru vysrať.

RSS
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x