Kadeřníci budou muset klienty stříhat z 10 metrové vzdálenosti. Vláda z Číny nakoupí speciální stříhací hole

01 Kvě 2020

Kadeřnictví budou moci otevřít už 11. května, avšak za přísných podmínek stanovených vládou. Kromě roušky a štítu budou muset kadeřníci svoje klienty stříhat ze vzdálenosti 10 metrů. K tomu by jim měla pomoci speciální mechanická hůl, do které připevní nůžky a strojek, kterými pak svoje klienty ostříhají.

První zásilku mechanických stříhacích holí by měla Česká republika obdržet už v následujících dnech. České republice ji dodá opět Čína.

„Jde v podstatě o klacek s provázkem. Nůžky se připevní na konec a přiváže se k nim provázek. Kadeřníci pak budou moci pomocí provázku ovládat nůžky. U strojku je to pak ještě jednoduší. Ten se na hůl připevní a kadeřník jím bude stříhat jak je zvyklý, akorát z větší vzdálenosti. To samé platí i pro péči o vousy – barber přiváže ostrou břitvu na hůl a z deseti metrů vás oholí. Je to naprosto bezpečné! Moc děkujeme našim čínským přátelům, že nám tento užitečný vynález prodají za zvýhodněnou cenu 3000 Kč za kus,“ stojí v prohlášení Vlády.

První hole by měly dorazit už v pondělí

Podle prohlášení vlády by pak první stříhací hole měly dorazit už v pondělí 4. května. Andrej Babiš je pak osobně rozveze všem kadeřnictvím v České republice. Jak již ale známe z předchozích zkušeností, zásilka se reálně může opozdit. Pokud by se tak stalo, má vláda v záloze náhradní plán.

„Kadeřnictví otevřou 11. května nezávisle na tom, zda hole dorazí, či ne. Pokud by ale náhodou nedorazily, bude v kadeřnictvích zakázáno stříhat. Kadeřníci si budou moci se zákazníky povídat, ukazovat jim fotky účesů, či jim prodat vlasovou kosmetiku, ale nebudou je moci stříhat,“ chlubí se vláda svým geniálním plánem.

Druhou variantou, jak se případně ostříhat je převléknout se za psa a nechat se ostříhat v psím kadeřnictví, která fungují takřka bez omezení.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.

3 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..