Fotopast na Šumavě zachytila uprchlíka

19 Kvě 2016

Na Šumavě se nyní pohybuje minimálně jeden uprchlík. Během dnešního rána získali přírodovědci záběry, které jej zachycují. Jedná se o přímý důkaz výskytu uprchlíků v Čechách, kteří se do naší přírody vracejí po téměř padesáti letech, kdy odsud většina populace uprchlíků migrovala do Německa a Rakouska.

Podle přírodovědců se jedná o exotický druh uprchlíka, jenž se vyskytuje převážně v Sýrii a Iráku. Od Československých uprchlíků se liší hlavně tmavší srstí. Odborníci jsou toho názoru, že uprchlíci migrují do Evropy v důsledku globálního oteplování, díky kterému je v jejich přirozeném prostředí nyní až příliš horko.

Dá se očekávat, že počet uprchlíků v Evropě bude díky zhoršující se atmosféře na Blízkém východě dále narůstat. Podle některých expertů by toto mohlo mít špatný vliv na zdejší ekosystém.

“Uprchlík je od přírody agresivní škůdce, který napadá a ničí okolní prostředí. Není divu, že od konce 60. let minulého století prováděli myslivci hromadný odstřel tohoto druhu podél západní části československých hranic,” prohlásil přední český zoolog, pan Aleš Brichta.

Nicméně je jen málo pravděpodobné, že by se uprchlíci v České republice trvale usídlili. Podle názorů odborníků, uprchlická populace Českou republikou pouze prochází a migruje směrem do chladnějších krajin, jako je například Německo nebo Švédsko.

Situace v České republice zatím nedosáhla takového extrému, jako například ve Francii, kterou děsí přemnožení uprchlíci.

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Prahou proplul vor se stovkou uprchlíků. Snažili se na něm po Vltavě dostat až do Německa - AZ247.czMartin Bodlák Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin Bodlák
Host
Martin Bodlák

🙂 Jako vtip dobrý, jako podnět z zamyšlení nad námi samými ještě lepší. Např. z toho odstřelu podél západních hranic mrazí…

Reklama

RSS