„Uvalíme na vás sankce a přestaneme k vám vyvážet Turky!“ hrozí Ankara Evropě

13 Bře 2017

Po rozepři mezi Tureckem a Nizozemskem, kterou vyvolalo vyhoštění turecké ministryně z Nizozemska se evropsko-turecké vztahy i nadále zhoršují. Ankara dnes v odpoledních hodinách dokonce Evropské unii pohrozila, že na ní uvalí sankce a přestane do Evropy vyvážet svůj jediný vývozní artikl – desetitisíce Turků.
„Evropané v čele s Nizozemci musejí zaplatit za svoje chování a dostanou od nás cennou lekci! Ještě tento měsíc uvalíme na EU sankce a přestaneme na její území vyvážet desetitisíce Turků ročně, kteří jsou nepostradatelní pro evropskou ekonomiku,“ prohlásil dnes odpoledne turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan.

Evropští odborníci se shodují, že zákaz vývozu Turků do Evropy bude mít pro EU katastrofické následky.

„Co si jen počneme? Co budeme dělat? Může ještě vůbec EU fungovat bez Turků? A bez kebabu?!“ napsal na svém Twitteru nizozemský premiér Mark Rutte.

Budoucnost EU je tak opět o něco černější. Dá se předpokládat, že turecké sankce vůči EU budou mít na celou unii katastrofický vliv. Bez dovozu Turků, na kterých stojí evropská produkce kebabu, lze očekávat těžké časy. Vážně tak hrozí, že v budoucnu už nebude v evropských městech připadat na jednoho obyvatele jeden Kebab House. Do problémů se může dostat i medařský a kávový průmysl.
2 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..