Do Irska připlula první vlna britských uprchlíků prchajících před Brexitem, EU slibuje pomoc

24 Čvn 2016

Jen pár hodin po vypuknutí Brexitu připlula do Irska první vlna uprchlíků z Velké Británie. Hned několik desítek rodin podniklo v odpoledních hodinách riskantní cestu přes rozbouřené Irské moře, aby uteklo před následky Brexitu.

Nejčernější scénáře Brexitu předpovídají masivní odchod kapitálů z Anglie a následné odtržení Skotska a Severního Irska od Spojeného království, což nakonec vyústí až v rozpad tohoto kdysi mocného impéria. Z tohoto důvodu začínají první britští uprchlíci pořádat nebezpečné plavby přes Irské moře.

Na pobřeží Belfastu dnes přistálo prvních několik desítek rodin, avšak Irsko počítá s mnohem masivnější migrací a požádalo již Evropskou unii o preventivní pomoc. Ta nakonec Irsku svoji pomoc přislíbila.

Pobřežní stráž, která má zajistit bezpečné přistání uprchlíků na pevnině se mobilizuje už i ve Francii. Druhá trasa, přes kterou by se mohli britští uprchlíci pokusit dostat do EU totiž vede přes kanál La Manche, který spojuje Velkou Británii právě s Francií. Očekává se, že po této trase začnou první uprchlíci utíkat před Brexitem již během zítřejších ranních hodin.

Irští nacionalisté migraci odsuzují

Britští uprchlíci jsou však terčem kritiky od mnoha irských nacionalistů. Proti britské imigraci už začínají vznikat skupiny na Facebooku, jako je například “Albion v Irské republice nechceme”. Irským nacionalistům vadí hlavně kulturní rozdíly, nejčastěji rozdíly v náboženství – Irsko je tradičně katolickou zemí a anglikáni zde nejsou podle nacionalistů vítaní.

Právě předseda již zmiňované skupiny Albion v Irské republice nechceme, pan Martin Jug poskytl našemu serveru několik vět k britské migraci.

“Britové jsou kulturně naprosto odlišní, jejich náboženství je odlišné, do naší země prostě nezapadnou, proto odmítáme jejich migraci směrem k nám. Věřím, že většina slušných Irů je stejného názoru. Předpokládám, že pokud vypukne stejně řízená anglikánská invaze, jako je tomu u uprchlíků ze Sýrie, tak naše námořnictvo bude jednat v zájmu naší země a bez zaváhání britské čluny s uprchlíky potopí,” řekl Martin Jug pro AZ247.

EU počítá až s milionem uprchlíků

Podle předběžných analýz Evropské unie, může do EU migrovat až jeden milion Britů. Unie však i přesto tvrdí, že imigraci zvládne, nicméně bude muset na její zvládnutí vynaložit několik miliard víček. Například Česká republika již slíbila uvolnit až 50 milionů víček na pomoc uprchlíkům a dalších 20 milionů víček na podporu irské a francouzské pobřežní stráže.

7
Komentujte

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
vendelinHELGAbibkaPeter JarumasMiloslav Havelka Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
luftmausmann
Host
luftmausmann

Schovávaj se mezi nima terroristi z Real UFF a RHD! Protestantský extrémisti.

J.Orwell
Host
J.Orwell

Budou taky rozdělovat ty britský migranty mezi státy EU podle kvót? :o)

Miloslav Havelka
Host
Miloslav Havelka

no jo, už vidím, jak si vyhodnocují: ‘Nejčernější scénáře Brexitu předpovídají masivní odchod kapitálů z Anglie a následné odtržení Skotska a Severního Irska od Spojeného království, což nakonec vyústí až v rozpad tohoto kdysi mocného impéria’ . Spíš jim je jasné, že je mohou Angličané již nepodléhající usnesením EU kdykoliv vzít u huby

Peter Jarumas
Host
Peter Jarumas

Nebude to milión ale všetkých 3 milióny londýnskych muslimov, ktorí sú tam na sociálnych dávkach a vytvorili v Londýne šaríja zóny. Iba mu-slimáci a mimovládna zberba chceli zostať v EÚ, aby ju mohli lepšie zničiť.

bibka
Host
bibka

som nevedela ze cmudi su anglikani ten Ir to ma pomylene co si mysli ze biele anglicke rodiny nasasdaju do clnov a idu do Irska??

HELGA
Host
HELGA

hahaha a kolik víček budeme sbírat ? už to mají spočítané na hlavu nebo na rodinu ?

vendelin
Host
vendelin

To já vítám, potřebuji oprášit anglickou mluvu, takže si jednoho určo domu vezmu. Už jsem nějaké víčka nasbíral a mám i nějaké suché pečivo – jistě bude po cestě vyhladovělý…

Reklama

RSS