Stovky hokejových fanoušků dnes dorazily na Letiště Václava Havla přivítat české hokejisty. Letadlo s národním týmem ale nepřiletělo

27 Kvě 2024

Několik stovek hokejových fanoušků dnes vyrazilo na Letiště Václava Havla přivítat český národní tým po jeho návratu z mistrovství světa v ledním hokeji, kde po 14 letech získali čeští hokejisté zlato. K překvapení fanoušků ale letadlo s hokejisty do Prahy vůbec nedorazilo.

Fanoušci se na Letišti Václava Havla začali scházet už od ranních hodin. Je totiž tradicí, že jakmile se český národní vrátí z mistrovství světa, fanoušci jej nadšeně vítají na letišti. Když ale ani ve večerních hodinách letecký speciál s českými hokejisty nepřistál, začali fanoušci projevovat lehkou frustraci.

„Celý turnaj jsem fandil a ani jim pak nestojím za to, aby mi zamávali na letišti. Nikdo se nám ani neobtěžoval říct, že se dnes do Čech nevrátí. Příště si ještě dost rozmyslím, jestli si na auto pověsím české vlaječky,“ sdělil nám fanoušek Mirek.

Dav se rozešel teprve až před několika desítkami minutami, když členové letištní ochranky vysvětlili fanouškům, že národní tým nepřiletí, protože se mistrovství světa hrálo v Praze.

„Jak máme vědět, že když se hrálo v Praze, tak to znamená, že hokejisté na letiště nepřiletí? Vždyť je to tradice! Mohli sednout na letadlo, udělat kolečko kolem Prahy a přistát, aby se s námi přivítali…“ řekl nám jeden ze zklamaných fanoušků.

Fanoušci teď rychle vyrazili na Staroměstské náměstí, aby ještě stihli tamní oslavu s opilým českým národním týmem. Oslavy nicméně kazí fakt, že v Česku po výhře na mistrovství světa poprvé v historii došlo pivo.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.