Erdogan označil bývalého německého kancléře Adolfa Hitlera za nacistu

17 Bře 2017

Širokou veřejnost dnes překvapil výrok tureckého prezidenta Erdogana, který prohlásil, že Adolf Hitler, předseda bývalé německé politické strany NSDAP byl nacista.

Otázkou, zda mohl být Adolf Hitler nacista, jsme se zabývali již dříve v našem článku Byl Adolf Hitler nacista?. Tehdy jsme v něm předložili nespočet důkazů, které usvědčovaly Adolfa Hitlera jakožto nacistu a dospěli jsme i k závěru, že Hitler mohl být dokonce lídrem tehdejších německých nacistů. Nyní, když se na naši stranu přidal i samotný turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, jsme si Hitlerovou angažovaností v nacistické ideologii zase o něco jistější.

„Hitler byl předsedou nacistické NSDAP, bezpochyby tedy byl nacistou. Němci by měli otevřít oči, pokud nevidí, že jejich bývalý kancléř byl nacista!“ řekl Erdogan v rozhovoru pro turecký magazín The Kebab Times.

Erdogan svoje tvrzení následně i potvrdil, když na svém Twitteru zveřejnil fotografii Adolfa Hitlera v nacistické uniformě. Námi oslovení experti nám potvrdili, že fotografie není podvrh. Němci by si tedy měli prvně zamést přes svým vlastním prahem, než začnou všechny okolo sebe označovat za nacisty a fašisty.

3 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..