Číňané otevřou v Praze první psí restauraci v Česku

29 Čvc 2016

Čínské aktivity v České republice i nadále pokračují a do dvou let by v Praze v rámci česko-čínské spolupráce měla vyrůst vůbec první psí restaurace v České republice. K dostání by zde měly být tradiční asijské pokrmy, jako dušené psí maso, psí klobásky či bambusové výhonky se psím morkem.

Stavba psí restaurace byla schválena na dnešním zasedání Zastupitelstva nejhlavnějšího města Prahy. Podle většiny zastupitelů se jedná o výborný nápad, který zpečetí česko-čínské přátelství a obohatí českou kulturu o nový a exotický kulinářský zážitek.

„Když Hradečáci můžou léčit rakovinu jehlama a vodou s cukrem, proč by Pražáci nemohli žrát psí maso,“ prohlásil primátor hlavního města Praha.

Podle doposud zveřejněných informací si Češi budou v restauraci moci pochutnat nejen na pejscích, ale také na lahodných kočičkách, které jsou v Číně taktéž velice populární pochoutkou. V nabídce budou i netopýři smažení na pandemický způsob. To všechno by navíc mělo být k dispozici za lidové ceny. Není tak divu, že předseda Česko-čínské obchodní komory, pan Ši Ťu Lin netají své nadšení.

„Kuřecí, vepřové a hovězí maso už leze Čechům krkem. I z toho důvodu jsme chtěli českou gastronomii obohatit o něco nového a v této malé zemi doposud nevídaného. Naše tradiční pokrmy připravované z psího a kočičího masa dozajista rozšíří českým občanům jejich obzory a ukojí jejich chuťové pohárky,“ sdělil naší redakci pan Ši Ťu Lin.

Restaurace by navíc měla kromě vynikajícího gastronomického požitku přinést Čechům i další výhody. Číňané například plánují spustit službu „Výkup neposlušných a nepotřebných mazlíčků“. Pokud tedy máte doma neposlušného pejska nebo kočičku, popřípadě vás už jen tento mazlíček omrzel a chcete se ho zbavit, budete ho moci prodat za výhodnou výkupní cenu právě do psí restaurace. To samé platí i pro malá štěňátka a koťátka, pro které se vám nedaří najít nový domov. Budete tak mít jistotu, že skončí v dobrých rukou.

Ne každý však se stavbou psí restaurace souhlasí. Proti restauraci například začal silně brojit tzv. „Spolek pokrytců, co žerou jenom prasata a kuřata“. Podle něj je konzumace psího a kočičího masa na rozdíl od konzumace malých kuřátek z velkochovů neetická. Spolek chystá v následujících dnech založit internetovou petici.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..